امين زاده: براي تسريع تحقق اقتصاد مقاومتي نياز به تسهيل قوانين داريم

به گزارش ايرنا از معاونت حقوقي رياست جمهوري، الهام امين زاده روز دوشنبه در پنجاهمين جلسه شوراي هماهنگي امور حقوقي دستگاه هاي اجرايي به ميزباني وزارت آموزش و پرورش افزود: حذف قوانين مزاحم در حوزه هاي مختلف سرمايه گذاري خارجي، كشاورزي، صنعت، فضاي كسب و كار و فرهنگ از جمله برنامه هاي مهم معاونت حقوقي است.
وي به جلسه با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اشاره كرد و گفت: ايجاد قانون در كشور هنر نيست، قانونگذاري بايد آخرين راه حل باشد. ما بايد به سمت قانونگذاري معكوس يعني حذف قوانين مزاحم و كاهش قوانين حركت كنيم .
معاون حقوقي رييس جمهور از وجود چند جريان در كشور و بخش هاي اجرايي مجلس ، بخش خصوصي و دولتي انتقاد كرد و گفت: اين اتفاق آسيب جدي به بدنه تنقيح قوانين كشور و حاكميت قانون و كارآمدي قوانين خواهد زد.
وي ابراز اميدواري كرد با همكاري و هماهنگي بين معاونت حقوقي رياست جمهوري و شوراي تنقيح قوانين مجلس، فضاي مناسب و مستمري در حوزه تنقيح قوانين در كشور بوجود آيد.
امين زاده خاطر نشان كرد: اگر فضاي همكاري با مجلس بيش از پيش ادامه پيدا كند شاهد كارآيي هر دو دستگاه و در نهايت ارتقاء و پيشرفت كشور خواهيم شد.
معاون حقوقي رييس جمهور، هدف برگزاري نشست ها را ارتقاء حوزه حقوقي ، تثبيت كارشناسي حقوقي و ارتقاء سطح دانش كارشناسان و متخصصان كشور دانست و اظهار داشت: در سال 94 پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي در حوزه حقوقي در دستگاه هاي اجرايي و وزارتخانه ها بوجود آمده و بايد از اين ظرفيت در راستاي كارآمدي همان دستگاه به طور مناسب استفاده كرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود همگاني كردن آموزش هاي حقوقي و گسترش فرهنگ قانونمداري را از جمله فعاليت هاي معاونت حقوقي برشمرد و تصريح كرد: آموزش و پرورش ، رسانه ها ، متوليان امور حقوقي و دستگاه هاي مختلف در سالهاي اخير توجه خوبي به فرهنگ احترام به قانون و حقوق شهروندي داشته اند و با ايجاد ستادها، كميته هاي صيانت ازحقوق شهروندي مي توانيم اين امر را بيش از پيش مهيا سازيم.
امين زاده به آموزش هاي حقوقي از جمله برگزاري كلاس هاي تامين منابع مالي و سرمايه گذاري خارجي و چگونگي حضور در محاكم بين المللي و آموزش هاي فن مذاكره در امور بين الملل اشاره كرد و گفت: هر دستگاه با توجه به رسالت و نياز ، مي تواند به ارتقاء و پيشرفت جايگاه خود بپردازد و از ظرفيت و آموزشهاي تخصصي معاونت حقوقي به خوبي مي توان بهره برد.
علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش نيز در سخناني شاخص توسعه يافتگي كشور را وابسته به سرمايه انساني دانست و گفت: آموزش و پرورش نقش بسزايي در تعليم و تربيت و انتقال فرهنگ از نسلي به نسل ديگر دارد و همين امر باعث شده تقويت نيروي انساني و كشور به اين وزارتخانه وابسته باشد.
وي راهبرد اصلي آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد را ارتقاء كيفيت دانست و اظهار داشت: با تقويت سرمايه هاي واقعي اين سرزمين مي توانيم به سمت تعالي ايران اسلامي حركت كنيم.
پنجاهمين جلسه شوراي هماهنگي امور حقوقي دستگاه هاي اجرايي به ميزباني وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهيد باهنر برگزار شد.
اجتمام**7268 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امين زاده: براي تسريع تحقق اقتصاد مقاومتي نياز به تسهيل قوانين داريم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X