تحصيل بيش از 37 درصد از دانش آموزان كشور در رشته هاي فني حرفه اي و كاردانش

به گزارش خبرنگار ايرنا محمد مهدي كاظمي روز دوشنبه به مناسبت برگزاري سيزدهمين دوره مسابقه هاي علمي عملي هنرستان هاي فني حرفه اي و كشاورزي سراسر كشور در سنندج در جمع خبرنگاران افزود: 295 هزار نفر از اين تعداد دانش آموز يعني 16 درصد در پايه دوم و سوم متوسطه مشغول به تحصيل هستند.
وي با بيان اينكه آموزش هاي فني و حرفه اي موجب توسعه پايدار در سطح كشور خواهد شد گفت: كشوري كه نيروي انساني متخصص و ماهر نداشته باشد نمي تواند اقتصادي پويا داشته باشد.
معاون دفتر آموزش هاي فني و حرفه اي و كاردانش وزارت آموزش و پرورش اظهار كرد: توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي و توسعه هنرستان ها يكي از تاكيدات مقام معظم رهبري است و اين امر اهميت موضوع را نشان مي دهد.
وي ادامه داد: يكي از فعاليت هايي كه ما در راستاي توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي انجام مي دهيم برگزاري مسابقه هاي علمي و عملي هنرستان ها است كه امسال استان كردستان ميزبان سيزدهمين دوره آن است.
كاظمي با بيان اينكه 15 هزار هنر آموز هنرستان هاي سراسر كشور در اين مسابقه ها شركت كرده اند گفت: از اين تعداد سه هزار و 679 هنر آموز به مرحله عملي استاني راه پيدا كردند و در نهايت 227 نفر در مرحله عملي كشوري سيزدهمين دوره مسابقه هاي علمي عملي هنرستان هاي فني و حرفه اي و كشاورزي با هم رقابت خواهند كرد.
كاظمي ادامه داد: همچنين در راستاي توسعه آموزش هاي فني و حرفه اي درآمد زايي و توليد در هنرستان ها كليد زده شده و دبيرخانه آموزش همراه با توليد را راه اندازي كرده ايم.
وي با اشاره به ساختار آموزش هاي فني در نظام آموزشي جديد اظهار كرد: از سال آينده دوره آموزش هاي فني و حرفه اي سه ساله بوده و هنرجويان در 39 رشته طراحي شده متناسب با بازار كار فعاليت خواهند داشت كه رشته هاي معماري داخلي، حمل و نقل و مكاترونيك و توليد برنامه هاي تلويزيوني از جمله رشته هاي جديد در هنرستان ها خواهد بود.
مرحله كشوري سيزدهمين دوره مسابقه هاي علمي عملي هنرجويان هنرستان هاي فني و حرفه اي و كشاورزي از 20 تا 22 ارديبهشت سال جاري به مدت سه روز به ميزباني اداره كل آموزش و پرورش كردستان در سنندج برگزار مي شود.
7348/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحصيل بيش از 37 درصد از دانش آموزان كشور در رشته هاي فني حرفه اي و كاردانش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X