پنجمين جشنواره استاني نوجوان سالم با انتخاب 180 اثر به كار خود پايان داد

معاون تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان روز دوشنبه در مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره نوجوان سالم گفت: در زمان حاضر اعتياد و آسيب‌هاي اجتماعي موضوعي قابل تامل بوده كه تهديد كننده نوجوانان جامعه است كه اين قشر بايد با 'نه' گفتن ناهنجاري‌هاي اجتماعي را از خود دور كنند.
ذبيح الله تاراسي افزود: اطلاع رساني و آگاه سازي نوجوانان نيازمند برنامه ريزي خاصي است تا اين قشر بتوانند اين مهارت خود مراقبتي را بياموزند.
وي اظهاركرد: دانش آموزان از دوران كودكي بايد مساله خود مراقبتي را در حوزه ناهنجاري‌هاي اجتماعي و سلامت ياد بگيرند و آن را اعمال كنند.
معاون تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اگر به مرحله خود مراقبتي برسيم بسياري از مسائل و ناهنجاري‌هاي اجتماعي را از خود دور خواهيم كرد.
تاراسي يادآورشد: بهترين بستر آموزش پيشگيري از مهارت‌هاي خود مراقبتي آموزش و پرورش است كه اين مساله نيازمند تلاش بيش از پيش والدين و مربيان است.
وي ادامه داد: شناخت دقيق از رفتارهاي پرخطر موجب جلوگيري از بروز آسيب‌ها و ناهنجاري‌هاي اجتماعي خواهد شد.
معاون تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان به اجراي چهار طرح به منظور پيشگيري از آسيب‌هاي پرخطر اشاره كرد و گفت: اين طرح‌ها مدارس عاري از خطر، مهارت‌هاي مقابله با رفتارهاي پرخطر، مدارس مراقب اجتماع و مهارت هاي مراقبت است كه نزديك به 40 مدرسه تحت پوشش هر كدام از اين طرح‌ها قرار دارند.
تاراسي خاطرنشان كرد: اين طرح‌ها بيشتر در مدارسي كه بر اساس نقشه، خطر پذير هستند اجرا مي شود.
وي ادامه داد: به موازات اجراي طرح‌هاي پيشگيري از آسيب‌هاي پرخطر در مدارس، كارگاه‌هاي آموزشي نيز براي والدين و كاركنان اين مدارس داير شده است.
معاون تربيت بدني و سلامت اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اين كارگاه براي 30 هزار نفر از والدين و دو هزار نفر از كاركنان مدارس خطرپذير داير شده است.
تاراسي از تهيه و توزيع 125 هزار جلد كتابچه آموزش و مقابله با آسيب‌هاي پرخطر براي كاركنان و والدين مدارس پرخطر در مناطق 14 گانه استان زنجان خبرداد.
سه هزار و 150 اثر از دانش آموزان مناطق 14 گانه مقاطع تحصيلي ابتدايي، متوسطه اول و دوم به پنجمين جشنواره نوجوان سالم ارسال شده بود كه از اين تعداد 180 اثر به مرحله استاني راه يافتند.
180 اثر در رشته‌هاي ايده پردازي، مقاله'با رويكر پژوهشي'، شعر، نقاشي، مقاله، روزنامه ديواري، عكس، فيلم كوتاه، نرم افزار و چند رسانه‌اي مرحله استاني دانش آموزان پسر و دختر اين مناطق به مرحله كشوري ارسال خواهد شد تا آثار برتر در مرحله كشوري انتخاب شوند.
كارشناس پيشگيري از رفتارهاي پرخطر دفتر مراقبت در برابر آسيب‌هاي اجتماعي وزارت آموزش و پرورش نيز در اين جشنواره پيام معاون تربيت بدني و سلامت اين وزارتخانه را قرائت كرد.
مرحله كشوري پنجمين جشنواره نوجوان سالم تير امسال برگزار خواهد شد.
7325/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنجمين جشنواره استاني نوجوان سالم با انتخاب 180 اثر به كار خود پايان داد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X