طرح تحول سلامت«پوپولیستی» است

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مزدک دانشور در همایش نقد واقعی طرح تحول نظام سلامت در مقاله ای با عنوان نقد طرح تحول سلامت از دیدگاه اقتصاد سیاسی اظهار داشت:‌ اولین نقد این طرح پوپولیستی بودن آن است.

وی افزود: براساس نگاه پوپولیستی، افراد بی واسطه با مردم حرف می زنند و در عین حال از مخالفان طرح به عنوان ساده لوح و دشمن یاد می کنند.

دانشور با عنوان اين مطلب كه طرح تحول نظام سلامت تمام خصوصيات يک طرح پوپولیستی را دارد افزود: منابع مالي طرح تحول نظام سلامت از قطع يارانه هاي كالاهاي اساسي تامين شده است و با اين منابع مالي داريم بيمارستان ها را تجهيز مي كنيم.

وی با طرح اين سئوال كه آيا طرح تحول نظام سلامت به مقوله سلامت جسمي و رواني افراد توجه كرده است، گفت: اين طرح فقط شعار خود مراقبتي مي دهد.

دانشور با عنوان این مطلب که آيا ريختن پول به بيمارستان ها به كارايي و عدالت منجر مي شود، افزود: چرا پزشك مقيم بيمارستان ده ها در برابر ساير كادر درماني حقوق دريافت مي كند اما همه كارها توسط رزیدنت انجام مي شود.

وی تاكيدكرد: ريختن پول به بيمارستان نه به عدالت منجر مي شود و نه باعث افزايش كارايي مي شود.

این پزشک با انتقاد از اجرا نشدن طرح پزشک خانواده که در قانون بر اجرای آن تاکید شده است، گفت: وزارت بهداشت چرا این طرح را معطل نگه داشته است.

دانشور با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت فقط یک سود داشته است، افزود: تنها سود این طرح، سیاسی شدن سلامت بوده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح تحول سلامت«پوپولیستی» است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X