فیش‌های حقوق ده‌ها میلیونی اقدامات مثبت دولت را زیر سوال می‌برد

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به صدور فیش های حقوق چند ده میلیونی برای برخی مدیران دولتی گفت: خطاهای این چنینی ممکن است تمام اقدامات مثبت دولت را زیر سوال ببرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به صدور فیش های حقوق چند ده میلیونی برای برخی مدیران دولتی اظهار کرد: «این اتفاقات در بخش دولتی قابل قبول نیست؛ در بخش خصوصی سرمایه هر کس، متعلق به خودِ اوست ولی متاسفانه این اتفاق در تشکیلات دولتی در شرف تکوین است.»

جعفر قادری ادامه داد: «ممکن است استدلال مدیران این باشد که اگر نظام هماهنگ را اعمال کنیم، کسی استقبال نکند و منجر شود تا آنجا که امکان دارد تصدی گری ها واگذار شود.»

وی با بیان اینکه امروز ناچار به پذیرش مدیریت دولتی هستیم، به فقدان شرایط برای واگذاری تصدی گری اشاره کرد و افزود: « آزادی عمل در بخشِ خصوصی نباید در بخش دولتی وجود داشته باشد، تصریح کرد: «شخص وزیر اقتصاد و وزارتخانه دست اندرکار هستند و باید توضیح دهند که این عمل چگونه واقع شده است.»

قادری با بیان اینکه خلأهای قانونی در این حوزه باید رفع شود، گفت: «امروز فرصتی برای مطرح شدن تحقیق و تفحص در مجلس وجود ندارد و وظیفه با دیوان محاسبات است که اگر تخلفی صورت گرفته باشد، بررسی کند.»

وی افزود: همه دولت ها سعی می کنند در موارد این چنینی، دست شان باز باشد ولی توجه نمی کنند خطاهای این چنینی ممکن است تمام اقدامات مثبت آن ها را زیر سوال ببرد.

وی ادامه داد: طی چند ماه قبل نیز مصوبه ای داشتیم درباره پاداش برای افرادی که در چند جا مسئولیت دارند و خواستیم قید و بندهایی داشته باشیم که متاسفانه از سوی شورای نگهبان با مخالفت روبرو شد.

قادری در عین حال تاکید کرد که نباید اقدامات مسئولان صدیق در دولت را نادیده گرفت و افزود: «این مشکل در شرکت های وابسته به تامین اجتماعی یا شهرداری و... نیز دیده می شود ولی هم اینک دراین نهاد-بیمه- نمود پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: «بعید می دانم که در این قضیه نگاه سیاسی وجود داشته باشد و نمی توان گفت در این دولت پر رنگ تر و در دول دیگر کمرنگ تر بوده است.

قادری خاطرنشان کرد: «مجلس باید چارچوب های [قانونی] را مشخص کند... چراکه اگر بخواهیم مدیرانی توانمند را جذب کنیم، با دستمزدهایی مطابق با قانون کار نمی توان اقدام به جذب افراد توانمند کرد.»

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فیش‌های حقوق ده‌ها میلیونی اقدامات مثبت دولت را زیر سوال می‌برد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X