«امنیت و هزینه»، دو عامل تعیین کننده درسفر گردشگران غربی

«امنیت و هزینه»، دو عامل تعیین کننده درسفر گردشگران غربی جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - روزنامه توریسم نوشت: امنیت و هزینه مهم‌ترین موضوعاتی هستند که دربرنامه ریزی برای گذران تعطیلات درسفر از سوی مردم آمریکا مورد توجه قرار دارد.

طبق بررسی‌هایی که اخیرا از سوی موسسه نظر سنجی SSI QuickPoll و براساس نظر سنجی از 1002 شخص بزرگسال در آمریکا صورت گرفته روشن شده است که مسئله امنیت و هزینه مهم‌ترین موضوعاتی هستند که دربرنامه ریزی برای گذران تعطیلات درسفر از سوی مردم آمریکا مورد توجه قرار دارد.

از شرکت کنندگان دراین نظرسنجی سوال شد که چه میزان از تهدیدها و حوادث تروریستی در سراسر جهان احساس نگرانی می‌کنند و این نگرانی تا چه حد بر فرآیند تصمیم گیری هایشان اثر می‌گذارد؟ درپاسخ 37 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که فعالیت‌های تروریستی دراروپا و 30 درصداز پاسخ دهندگان گفته‌اند که فعالیت‌های تروریستی در آمریکا بر نحوه تفکر وتصمیم گیری آن‌ها برای سفر وبرنامه ریزی سفر تاثیر گذاشته است. 22 درصد از پاسخ دهندگان نیز ویروس زیکا را به عنوان مهم‌ترین نگرانی و 20 درصد نیز مشکل مهاجران در اروپا را عامل مهم نگرانی در برنامه ریزی سفر هایشان عنوان کرده‌اند.

با وجود نگرانی از تروریسم در اروپا تنها 13 درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده‌اند که همچنان برای سفر به اروپا بلیت یا هتل رزرو کرده‌اند. 14 درصد نیز گفته اند که هنوز به فکر سفر به اروپا هستند. نکته جالب این که برای این دسته اخیر باوجود حوادث تروریستی اخیر در پاریس، فرانسه با 45 درصد جواب مثبت دومین مقصد سفر به اروپا اعلام شده است.

اگرچه که چینی‌ها درسال های اخیر نقش موتور گردشگری جهان را برعهده گرفته‌اند اما گرایش های عمومی در میان گردشگران آمریکایی با توجه به سهم بالای گردشگرانی که سالانه از این منطقه به کشورهای مختلف از جمله اروپا و کشورهای مختلف افریقایی و آسیایی سفر می کنند، اهمیت زیادی دارد.

بررسی کنندگان از شرکت کنندگان در نظر سنجی خواسته اند که کشورهای مختلف را براساس میزان ودرجه خطر برای یک گردشگرآمریکایی رتبه بندی کنند. آنان کشور های شمال افریقا همانند مصر را به عنوان خطرناک ترین مقصدها اعلام کرده‌اند. فرانسه به عنوان کشور خطرناک و نیز کشورهای واقع در منطقه کاراییب و نیز کشورهای کانادا برای این گردشگران آمریکایی امن‌ترین مناطق اعلام شده‌اند. دراین میزان کشورهای کانادا، مکزیک وانگلستان محبوب‌ترین مقصدها اعلام شده‌اند.

این مطالعه براساس نظر سنجی از 1002 نفر افراد بالای 18 سال از هردو جنس در اوریل 2016 صورت گرفته است.

شرکت SSI با 3300 نفر پژوهشگر یک موسسه پیشرو در ارایه و تامین مجموعه داده‌ها و آمارها و نیز نمونه‌های تحلیلی برای صاحبان کسب و کار و شرکت های تجاری درسطح جهانی است که از طریق تلفن و اینترنت و موبایل و دیگر روش‌های اطلاعاتی از مردم 86 کشور جهان نظر سنجی می‌کند.

 

1717

 

کلید واژه ها: گردشگری -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««امنیت و هزینه»، دو عامل تعیین کننده درسفر گردشگران غربی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X