حدود نیمی از اروپایی ها موافق برگزاری همه پرسی حضور یا ترك اتحادیه اروپا در كشورشان هستند

نتایج نظرسنجی آنلاین موسسه افكارسنجی انگلیسی ایپسوس - موری (Ipsos-MORI) كه امروز (دوشنبه) و چند هفته پیش از برگزاری برگزیت (همه پرسی انگلیس در مورد حضور یا ترك اتحادیه اروپا) منتشر شد، نشان می دهد 45 درصد از بیش از 6 هزار شهروند كشورهای بلژیك، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لهستان، اسپانیا و سوئد تمایل دارند تا همه پرسی مشابهی در مورد عضویت كشور آنها در اتحادیه اروپا انجام شود.
علاوه بر این، مردم كشورهای فرانسه (با 41 درصد) و مردم ایتالیا (با 48 درصد) در صدر كشورهایی هستند كه بیشترین آرای مخالف را درباره عضویت در (اتحادیه) اروپا به خود اختصاص داده اند.
با این وجود حامیان ترك اتحادیه اروپا در كشورهای لهستان (22 درصد) و اسپانیا (26 درصد) از شش كشور دیگر كمتر است.
بر اساس نتایج نظرسنجی ایپسوس - موری، 49 درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی پیش بینی می كنند كه انگلیسیها رای به ترك اتحادیه اروپا دهند كه 14 درصد بیش از پیش بینی خود انگلیسیها است.
48 درصد از پاسخ دهندگان نیز بر این باورند كه نتیجه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به خروج دیگر كشورها از این اتحادیه منجر خواهد شد.
بیشتر پاسخ دهندگان (51 درصد) به این نظرسنجی بر این باورند كه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اقتصاد این اتحادیه آسیب می زند، در حالیكه 36 درصد از آنها خروج این كشور را از این بلوك سیاسی و اقتصادی بی تاثیر می دانند.
این نظرسنجی از 25 مارس تا 8 آوریل سال جاری میلادی (6 تا 20 فروردین) انجام شد.
حدود 46 میلیون انگلیسی، واجد شرایط رای دادن در همه پرسی 23 ژوئن (3 تیر) برگزیت (حضور یا ترك اتحادیه اروپا) هستند.
بر اساس نتایج جدیدترین نظرسنجی ها، حدود 42 درصد انگلیسی ها موافق حضور و 40 درصد خواهان ترك اتحادیه هستند.
اروپام**3092**1479
http://bit.ly/1rJlza0

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حدود نیمی از اروپایی ها موافق برگزاری همه پرسی حضور یا ترك اتحادیه اروپا در كشورشان هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X