مشكل اشتغال در جامعه مامایی جدی است/ماماها از جایگاه خود در عرصه سلامت رضایت ندارند

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علیرضا زالی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما (15 اردیبهشت ماه) افزود: این روز بصورت نمادین و بمنظور تحقق خواسته های جامعه مامایی و همچنین توجه به جایگاه و بررسی مشكلات آنها برگزار می شود اما با توجه به زحمات ماماها و نقش آنها، هر 365 روز سال روز ماما است.
وی خاطرنشان كرد: با توجه به نقش و وظایف تعریف شده ماما در عرصه های بین المللی باید ببینیم در سال های اخیر خواسته و ناخواسته، چه قدر به این وظایف نزدیك بودیم یا اینكه از آنها دور شده ایم.
زالی گفت: اگر از خدمات ماماها بهینه استفاده نشود، به مردم و جامعه ضرر می رسد و اكنون جایگاه ماما در عرصه سلامت خوب نیست.
رئیس كل سازمان نظام پزشكی ابراز امیدواری كرد، با بكارگیری دو سیاست جمعیتی و همچنین زایمان ایمن و طبیعی بتوانیم به نقش و وظایف اصلی مهم ماما در جامعه بپردازیم.
وی با بیان اینكه پرداختن به مسائل جامعه مامایی فقط صنفی نیست، گفت: به نفع كشور و نظام سلامت است كه درد دل ماماها شنیده و رفع شود و هدف نیز ارتقای نظام سلامت است.
زالی تاكید كرد: ارتقای نظام سلامت و دیگر حوزه ها نظیر اصالت خانواده و نقش بانوان، بدون در نظر گرفتن ظرفیت ماما شدنی نیست.

** مشكل اشتغال در جامعه مامایی جدی است
رئیس سازمان نظام پزشكی تاكید كرد: بحث اشتغال، مطالبه اصلی و روزمره جامعه مامایی است.
زالی گفت: در بخش خصوصی فعالیت ماماهایی كه دفتر داشتند از رونق افتاده و ماماهای جوان نیز انگیزه ای برای تاسیس دفتر ندارند.
وی درمورد اشتغال ماماها در بخش دولتی نیز تصریح كرد: در سال های اخیر كمترین جذب نیروی انسانی در حوزه پزشكی در بخش مامایی بوده اما امسال دو هزار ردیف برای بكارگیری ماماها آزاد شده است.
زالی تاكید كرد: باید ظرفیت بكارگیری ماماها در بخش دولتی افزایش یابد. اكنون تعداد قابل توجهی از ماماها بیكار هستند و تعداد زیادی نیز در رشته های غیرمرتبط خود مشغول به كار شده اند.
رئیس سازمان نظام پزشكی درمورد بیمه ها نیز گفت: از منظر اقتصادی به نفع بیمه ها است كه با ماماها قرارداد داشته باشند زیرا مقرون به صرفه، اثربخش و كارآمدتر است.
وی گفت: با صلابت اثبات می كنیم كه این امر به نفع بیمه ها است.
ادامه دارد...
اجتمام ** 2181 ** 9132 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشكل اشتغال در جامعه مامایی جدی است/ماماها از جایگاه خود در عرصه سلامت رضایت ندارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X