برگزاري 270 نشست در ايام برگزاري نمايشگاه كتاب تهران

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگي ايرنا به نقل از ستاد خبري بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، نشست خبري يحيي دهقاني مديركميته فرهنگي در سراي خبرنگاران ستاد خبري نمايشگاه(پرس سنتر) ساعت 11و30 دقيقه برگزار شد.
وي در رابطه با نشست‌ها در نمايشگاه كتاب گفت: ما كلا 270 نشست را تهيه كرديم و بالاي سيصد نهاد را دعوت كرده‌ايم. براي همه نهادها نشستي ترتيب داده نشده است و اگر يكي از آنها لغو شود مي‌توانيم از جايگزين كنيم. نشست‌ها در همه جاي نمايشگاه متمركز نيستند تا همه بتوانند استفاده كنند.
وي همچنين در راستاي معرفي كميته فرهنگي نمايشگاه گفت: اين كميته مجموعه‌اي از سرا‌هاي مختلف است. سراي اهل قلم كلا داراي هفت سالن است كه چهار سالن در سالن مركزي سراي اهل قلم و سه سالن آن در سه قسمت دانشگاهي، كودك و نوجوان و بين‌الملل قرار دارد. در هر كدام از اين‌ها سه الي چهار نشست به طور روزانه برگزار مي‌شود. علاوه بر اين قسمت ما كارنامه نشر هم داريم كه سال‌هاي قبل به عنوان ياس فعاليت مي‌كرد. در سالن كارنامه‌ي نشر نيز بيست و هفت هزار كتاب چاپ نخست منتشر شده در 1394 به نمايش گذاشته شده است.
مدير كميته فعاليت‌هاي فرهنگي افزود: يكي ديگر از فعاليت‌هاي كميته فرهنگي، راه‌اندازي پاتوق اهالي نشر است كه نويسندگان و اهالي قلم مراجعه مي‌كنند و از آنها پذيرايي مي‌شود و در اين محل استراحت مي‌كنند و با هم آشنا مي‌شوند. همچنين قسمت ديگري از نشست‌ها را نهادها و ارگان‌ها تشكيل مي‌دهند كه همه ساله تعدادي از نهادها تقاضاي نشست دارند. همچنين امسال 9 تا 10 استان دعوت شده و هر روز به يك استان اختصاص دارد.
وي تصريح كرد: از ديگر فعاليت‌هاي كميته‌ي فرهنگي پرداختن به پايتخت كتاب است. امسال نيشابور به عنوان پايتخت كتاب معرفي شده و فعاليت‌هاي فرهنگي‌اش در حوزه كتاب را در غرفه‌اي به نمايش مي‌گذارد. بخش ديگر هم اختصاص غرفه‌اي به جشنواره روستاهاي دوستدار كتاب است كه به روستاهايي كه در حوزه ترويج كتاب فعال هستند اختصاص دارد. امسال اولين سالي است كه سالن مروجين كتاب و كتابخواني داير شده است و درباره كساني است كه به نحوي در ارتباط با كتاب و كتاب‌خواني قدم برداشته‌اند. در بخش ديگر نشست‌ها سالن گفتگو نام دارد كه در رابطه با بحث‌هاي اختصاصي كتاب مي‌باشد.
او يادآور شد: سالن اهل سراي قلم نيز آيين مراسم رونمايي از كتاب و بحث‌هاي فرهنگي در رابطه با كتاب را برگزار مي‌كند. كه همچنين در آنجا دو بزرگداشت از كساني كه در حوزه نشر كار كرده‌اند در عرصه جديد و همچنين از پيشكسوتان غرفه نشر تجليل شده است. در سالن كتابنما نيز آيين مراسم رونمايي از كتاب و غيركتاب برگزار مي‌شود.
وي در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران كه جمعيت در نشست‌ها چگونه است، گفت: بعضي نشست‌ها جمعيت كم و در بعضي از نشست‌ها زياد است و اين بستگي به نوع اطلاع‌رساني دارد چون سال اول است.
او در پايان در رابطه با هزينه‌هاي فرهنگي صورت گرفته در نمايشگاه گفت: هنوز هيچ جمع بندي صورت نگرفته است.
بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با شعار «فردا براي براي خواندن دير است...» از 15 تا 25 ارديبهشت در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب برگزار مي‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خليج فارس، روبه روي حرم مطهر امام خميني (ره) قرار دارد.
فراهنگ **1085**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاري 270 نشست در ايام برگزاري نمايشگاه كتاب تهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X