آثار پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در اراك اكران می شود

زهرا عسگری روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی در اراك افزود: این جشنواره از 24 تا 31 اردیبهشت ماه جاری برگزار و در این مدت بیش از 90 فیلم در شش نوبت صبح و عصر اكران می شود.
وی بیان كرد: فیلم های این جشنواره كه شامل داستانی كوتاه، داستانی بلند و انیمیشن است در فرهنگسرای آیینه و مجتمع ستارگان اراك به نمایش گذاشته می شود.
مسئول جشنواره فیلم سبز در استان مركزی ادامه داد: ارسال آثار به این جشنواره تا 15 فروردین ماه امسال بوده و بیش از 30 اثر از استان مركزی به دبیرخانه این جشنواره در تهران ارسال شده است.
عسگری اظهار كرد: اداره كل محیط زیست این استان در كنار این جشنواره اقدام به برگزاری جشنواره استانی با رویكرد تنوع زیستی بومی كرده است كه 18 اردیبهشت آخرین مهلت ارسال آثار این بخش بوده اما به دلیل استقبال بالا علاقه مندان می توانند آثار خود را تا پایان وقت امروز به صورت سی دی به دبیرخانه جشنواره در اداره كل محیط زیست استان تحویل دهند.
وی گفت: بخش استانی این جشنواره در رشته های عكس، پوستر و كاریكاتور و با موضوعات آب، هوا، خاك، تنوع زیستی و تالاب است.
مسئول جشنواره فیلم سبز در استان مركزی اضافه كرد: تاكنون 50 اثر در بخش استانی به دبیرخانه ارسال شده و در پایان این جشنواره از نفرات برتر تقدیر خواهد شد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی نیز گفت: برگزاری جشنواره فیلم سبز اولین كار تعاملی محیط زیست و فزهنگ و ارشاد اسلامی این استان است.
مهدی حقیقی افزود: بسیاری از كارها و اقدام های فرهنگی این استان نیاز به تعامل با سایر دستگاه ها دارد و این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی بیان كرد: برخی افراد تصور می كنند در هر امری به ویژه امور فرهنگی متخصص هستند كه این یك ایراد است و باید برطرف شود.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مركزی ادامه داد: پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز پس از یك وقفه 10 ساله مجدد آغاز شده و نقش رسانه ها در راستای معرفی فیلم های این جشنواره بسیار بالا است.
حقیقی اظهار كرد: استان مركزی به ویژه شهرستان اراك با مشكلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا و بسیاری از آسیب های اجتماعی روبرو است كه استفاده از ابزار هنر می تواند در این راستا راهگشا باشد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی نیز گفت: حفظ محیط زیست تنها با جلب مشاركت های مردمی محقق می شود و لازمه این مهم اطلاع رسانی، آموزش و تنویر افكار عمومی است.
حسینعلی ابراهیمی كارنامی افزود: استفاده از هنر بهترین ابزار در راستای حفظ محیط زیست است كه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی بیان كرد: زبان هنر قابل فهم برای همه سطوح اجتماعی است و باید از این ابزار بیش از پیش بهره برد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی ادامه داد: در چند دهه اخیر تخریب محیط زیست سرعت زیادی به خود گرفته و اگر آموزش در راستای حفظ این سرمایه به قشر خاصی معطوف شود در آینده چیزی از محیط زیست باقی نخواهد ماند.
ابراهیمی كارنامی اظهار كرد: آموزش در راستای حفاظت محیط زیست باید همزمان برای تمام سطوح از تصمیم سازان تا تك تك افراد جامعه صورت گیرد.
وی گفت: هر تصمیم غلط و نادرست در رابطه با محیط زیست می تواند آثار و تبعات غیر قابل جبرانی داشته باشد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اضافه كرد: در اجرای طرح های اقتصادی باید نسبت به ارزیابی زیست محیطی و رعایت نتایج آن اقدام شود و این مهم مورد توجه جدی قرار گیرد.
دبیر اجرایی جشنواره فیلم سبز در استان مركزی هم در این نشست گفت: نمایش فیلم های پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز از 24 تا 31 اردیبهشت ماه جاری در دو نوبت صبح و چهار نوبت عصر و شب انجام می شود.
سعید عبدالحمیدی افزود: جدول نمایش فیلم های این جشنواره از طریق تهران تنظیم و ارسال می شود.
وی بیان كرد: برگزاری نمایشگاه از عكس، پوستر و كاریكاتور و كاردستی دانش آموزان با استفاده از دور ریختنی ها، برگزاری نشست های تخصصی و ارائه آموزش های موسسه زیست محیطی ارمغان روح بخش طبیعت به 15 روستای حاشیه تالاب میقان اراك با موضوع مدیریت مصرف آب از مهمترین برنامه های جنبی این جشنواره است.
3005/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آثار پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در اراك اكران می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X