مجلس تصميم گيري درمورد طرح عمليات بانكي بدون ربا را به كميسيون اقتصادي واگذار كرد

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، نمايندگان در ادامه جلسه علني امروز دوشنبه مجلس شوراي اسلامي با 137 راي موافق، 39 راي مخالف، 4 راي ممتنع از 199 نماينده حاضر با بررسي طرح عمليات بانكي بدون ربا بر اساس اصل 85 قانون اساسي موافقت كردند.
بر اساس اصل 85 قانون اساسي مجلس شوراي اسلامي مي تواند تصويب دائمي اساس نامه سازمان ها، شركت ها و موسسات دولتي يا وابسته به دولت را به كميسيون هاي ذي ربط واگذار كند، از اين رو بررسي اين طرح به كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ارجاع شد.

مهرداد لاهوتي نماينده مردم لنگرود در مجلس شوراي اسلامي در مخالفت با بررسي اصل 85 اين طرح گفت: اين طرح يكبار ديگر در مجلس شوراي اسلامي مطرح شد، دولت در آن زمان بيان كرد كه به دليل نگراني هايي كه در اين طرح وجود دارد بهتر است اين طرح مسكوت بماند تا لايحه به مجلس ارائه شود.
وي افزود: البته اين انتقاد به دولت وارد است كه چرا تاكنون نتوانسته لايحه اي در اين باره به مجلس شوراي اسلامي ارائه كند.
اين نماينده مجلس با تاكيد بر اين كه هم اكنون كميسيون تخصصي مجلس فرصت نمي كند كه اين طرح را بررسي كند گفت: زمان زيادي به پايان مجلس نهم باقي نمانده است از اين رو كميسيون اقتصادي مجلس فرصت نمي كند كه اين طرح را بررسي كند.
لاهوتي با تاكيد بر اين كه در بانك ها مشكلات زيادي وجود دارد اظهار داشت: نظام بانكداري مشكلات زيادي دارد و ايرادات زيادي به آن وارد است.
وي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي خواست كه اجازه دهند اين طرح در مجلس بعدي بررسي شود.
در ادامه محمد عليپور نماينده مردم ماكو در مجلس شوراي اسلامي در موافقت با بررسي اصل 85 اين طرح گفت: نقدينگي انباشته در بانك ها باعث ركود سنگين در كشور است، نظر مراجع درباره اين طرح گرفته شده است و صاحب نظران زيادي در اين راستا نظرات خود را ارائه كرده اند.
وي با تاكيد بر اين كه مردم مشكلات زياد بانكي دارند گفت: ما در اين طرح سپرده گذاري ها را ساماندهي كرديم، قرض الحسنه ها را تفكيك كرديم.
در ادامه محمد علي پورمختار نماينده مردم كبودر آهنگ در مجلس شوراي اسلامي در مخالفت با اصل 85 اين طرح گفت: اين طرح به هيچ وجه پاسخگو نيست و نمي تواند مشكلات نظام بانكي را حل كند.
وي افزود: بايد اجازه بدهيم اين طرح در مجلس بعدي به تصويب برسد زيرا هم اكنون اين طرح تنها توسط 12 يا 13 نفر تهيه شده است و بقيه نقشي در آن نداشته اند.
همچنين احمد امير آبادي نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي در موافقت با اصل 85 اين طرح گفت: موضوع بانك ها از دغدغه هاي اصلي مردم و نمايندگان مجلس نهم است و ما از چند سال پيش پيگير اين موضوع بوده ايم.
وي افزود: كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ماه هاست روي اين طرح كار كرده است، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بايد اجازه دهند اين طرح به كميسيون اقتصادي مجلس ارجاع و در آن جا بررسي شود.
وي تاكيد كرد: آيت الله مكارم شيرازي در درس خارج از فقه بيان كرده اند كه اين طرح بسيار خوبي است كه مشكلات بانكداري را حل مي كند كه بهتر است در مجلس نهم به سرانجام برسد.
سيام**9121 **1446

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجلس تصميم گيري درمورد طرح عمليات بانكي بدون ربا را به كميسيون اقتصادي واگذار كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X