مولاوردی:دومین سمپوزیوم مشترك ایران و ژاپن در توكیو برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در حاشیه نخستین سمینار مشترك ایران و ژاپن با عنوان زنان، صلح و توسعه پایدار در جمع خبرنگارن افزود: امروز،‌ اولین سمینار مشترك میان ایران و ژاپن در حوزه زنان برگزار شد كه امیدواریم بتوانیم دومین سمینار و سمپوزیوم مشترك میان این 2 كشور در نیمه دوم امسال را در توكیو برگزار كنیم.
وی خاطرنشان كرد: این سمینار آغازی برای برنامه‌های مشترك ایران و ژاپن به ویژه در حوزه زنان و خانواده است كه امیدواریم نتایج خوبی در آینده از برگزاری این سمینار را شاهد باشیم.
مولاوردی افزود: باتوجه به زمینه‌های مشترك و علایق و اشتراكات زیاد از نظر فرهنگی بین این 2 كشور، برگزاری این سمینارها می‌تواند در تقویت و توسعه پایدار به ویژه در حوزه زنان نقش مهمی داشته باشد.
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان كرد: در دیدار با خانم آكیه آبه همسر نخست وزیر ژاپن به تفاهمنامه ای رسیدیم كه در چارچوب همكاری‌های خودمان در قالب یك برنامه مشترك این موضوع را پیگیری می‌كنیم.
مولاوردی ادامه داد: محورهای زیادی در رابطه با صلح و توسعه پایدار و تبادل تجربیات بین 2 كشور داریم و باتوجه به این كه ژاپن در موضوع توسعه پایدار قدم‌های خوبی برداشته است، ما می‌توانیم با برگزاری این نشست‌ها و همكاری‌های بیشتر از تجارب به خوبی استفاده كنیم.
وی تاكید كرد: نقش زنان در توسعه اقتصادی و پایدار در كشور ژاپن و تجارب ایران در ابعاد مختلف در قالب این همكاری‌ها مورد بررسی بیشتر قرار می‌گیرد و به همین منظور سفرای ایران و ژاپن این موضوع را پیگیری می‌كنند.
نخستین سمینار یك روزه مشترك ایران و ژاپن امروز (دوشنبه) با عنوان زنان، صلح و توسعه پایدار در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.
اجتمام ** 7268 ** 3053**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مولاوردی:دومین سمپوزیوم مشترك ایران و ژاپن در توكیو برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X