نتایج بررسی های حقوقی 2 میلیارد دلار به شورای عالی امنیت ملی ارائه شد

به گزارش ایرنا، حسین جابری انصاری روز دوشنبه در نشست خبری هفتگی و در پاسخ به سوال ایرنا افزود: نتایج بررسی های این كمیته به رییس جمهوری ارائه شده و امروز در شورای عالی امنیت ملی مطرح می شود.
وی اظهار داشت:پس از جلسه شورای عالی امنیت ملی، نتیجه بررسی های این كمیته و اقداماتی كه صورت گرفته در قالب بیانیه ای ارائه خواهد شد.

**استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه، عقیم است
جابری انصاری در پاسخ به اینكه نماینده روسیه در سازمان ملل اظهار كرده كه انفجارهای عراق از ناحیه تركیه بوده است، افزود: مشخص است جریان های تروریستی، مایل هستند اوضاع منطقه را برهم بزنند و قدرت گیری آن ها به نفع هیچ یك از ما نخواهد بود.
وی ادامه داد: ممكن است درمقاطع خاص، جریان هایی از سوی كشورهای مختلف مورد بهره برداری قرار گیرد ولی تبعات و نتایج راهبردی دراز مدت در پی خواهد داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارداشت: در تمام روابط با كشورهای منطقه تاكید وهمواره اعلام كرده ایم كه توقع ما از همسایگان وكشورهای منطقه این است كه این مسایل را با ابعاد راهبردی در سیاست های خود قرار دهند واجازه ندهند جریانات تروریستی در پیگیری اهداف خود موفق شوند.
جابری انصاری گفت: امیداوریم فهم مشترك پدیده تروریسم كه درمسیر شكل گیری است، درمنطقه حاصل و امكان برخورد با این پدیده فراگیر در جهان فراهم شود و در منطقه برای تروریست ها فضای تنفسی و سیاست ایجاد اختلاف با كشورهای منطقه فراهم نشود .

**سفر نخست وزیر ژاپن به تهران
جابری انصاری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص سفر نخست وزیر ژاپن به ایران گفت: سفر نخست وزیر ژاپن در دستور كار این كشور است و تاریخ آن به محض نهایی و قطعی شدن به اطلاع افكار عمومی خواهد رسید.
وی اضافه كرد: همسر نخست وزیر ژاپن برای اجلاسی در تهران به سر می برد كه در دفتر مطالعات در حال برگزاری است و سفر رسمی نخست وزیر ژاپن به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

**با جدیت به دنبال نتایج عملی برجام در زمینه های مختلف هستیم
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره دیدار ظریف و وزیرامورخارجه آمریكا در خصوص تبادلات بانكی گفت: در مجموعه گفت و گوهایی كه در حاشیه سفر ظریف به نیویورك انجام شد، دو دور گفت و گو با وزیر خارجه آمریكا انجام شد كه بحث اصلی گفت وگوها، آخرین وضعیت اجرای برجام و به طور مشخص جنبه های مربوط به فعالیت های بانكی و مالی جمهوری اسلامی ایران بود.
جابری انصاری ادامه داد: به هر حال دستور كار اصلی این گفت و گوها مساله حل سیستم بانكی و اجرای برجام بود و ما با جدیت نتایج عملی برجام را در زمینه های مختلف دنبال می كنیم. برخی مسائل فنی بانكی در ارتباط با وصل سیستم بانكی به سیستم بانكی جهانی نیز در حال پیگیری است.
وی یادآور شد: فضای سیاسی و اعمال فشارها و اقداماتی كه كشورهای غربی و آمریكا انجام می شود، در دستور كار وزارت خارجه است و در تلاش هستیم كه هر چه سریع تر مشكلات برطرف و امكان استفاده بهینه جمهوری اسلامی ایران از نتایج عملی برجام هر چه بیشتر فراهم شود.
سخنگوی دستگاه سیاست خارجی ایران خاطرنشان كرد: این مسیری است كه زمانبر است اما قطعا مسیر پیش روی ما خواهد بود و ملت ایران با اراده ای كه در این مسیر داشته و دولت ایران به نمایندگی از ملت، منافع كشور را دنبال خواهند كرد.

**بحران سوریه
جابری انصاری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آخرین مذاكرات ایران و روسیه در خصوص مواضع آتش بس در سوریه گفت: به طور طبیعی رایزنی های مستمری بین ایران و روسیه در خصوص مسائل روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی در حال جریان است.
وی افزود: در آخرین گفت و گوهایی كه بین مقامات ایران و وزارت خارجه روسیه انجام شد، تحولات صحنه سوریه عمومی مورد بررسی قرار گرفت و براساس نشست های وین در سوریه اعلام آتش بس شده است و ساز و كاری پیش بینی شده بود كه آتش بس مراعات شود و مورد نظارت قرار گیرد.
این مقام وزارت امور خارجه ادامه داد: از ابتدا هم اشاره كردیم، یكی از مشكلات اساسی طرح های صلح و آشتی در سوریه این است كه در یك طرف بحران سوریه یعنی دولت سوریه آدرس مشخصی دارد و متعهد به تعهدات خود می باید باشد و قابل رسیدگی است اما طرف مقابل به دلیل این كه آدرس مشخصی ندارد عملا چه تضمینی وجود دارد برای این كه توافقاتی را كه صورت گرفته، مراعات كند؟
جابری انصاری عنوان كرد: تحولاتی كه از اعلام آتش بس تا امروز اتفاق افتاده و پیش بینی ما نیز بود؛ این را تایید كرد كه التزامی از سوی جریان ها و گروه های مسلحی كه علیه دولت سوریه اقدام می كنند، وجود ندارد و این یكی از مشكلات اساسی در روند صلح و پیگیری هایی است كه توافق صورت گرفته با آن مواجه است.
خبر در حال تكمیل است
سیام**1058**9132**1053**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نتایج بررسی های حقوقی 2 میلیارد دلار به شورای عالی امنیت ملی ارائه شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X