کتاب «چرا هند هنوز یک ابرقدرت نیست» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، از زمان تغییر و پیوستن سیستم اقتصاد هند به اقتصاد لیبرال در اوایل دهه نود میلادی، ظهور هند به عنوان یک قدرت عظیم، چه از لحاظ رشد سریع اقتصادی و پتانسیل بسیار زیاد در بازار جهانی و چه با در نظرگرفتن مولفه هایی چون قدرت نرم، فرهنگ، مهندسی بهینه و اقتصاد دانش بنیان این کشور، محسوس و  قابل تصور گشته است.

با این وجود هیچ اکتشاف جدی از مسیر جایگزینی برای هند که بتواند از طریق آن به یک جایگاه قدرتمند دست یابد (در قالب مجموعه ای از قدرت سخت، موقعیت ژئواستراتژیک و سیاست قدرت) صورت نگرفته است.

«بارت کرند» در کتاب جدید «چرا هند هنوز یک ابرقدرت نیست»، منحصرا به این جوانب از قدرت سخت هند، در هنگامه ظهور به عنوان یک ابرقدرت منطقه و نیز مشکلات مرتبط با آن می پردازد.

نویسنده در این کتاب کسری بودجه در توانمندیهای نظامی در ارتباط با نرم افزارهایی که مرتبط با قدرت سخت این کشور هستند، فقدان بینش و اراده سیاسی، بی تفاوتی به جغرافیای استراتژیک، سیاست های خارجی و نظامی غیر قابل تصور و اینکه چگونه این عوامل کشور را از دستیابی به جایگاه قدرت های بزرگ جهانی بازداشته است را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 لازم به ذکر است که بارت کرند استاد، نویسنده و محقق مطالعات امنیت ملی هند در مرکز تحقیقات سیاست دهلی و عضو سابق شورای امنیت ملی و همچنین عضو گروه تنظیم کننده دکترین هسته ای این کشور است.

وی همچنین مشاور پیشین هزینه های دفاعی کمیسیون امور مالی هند و مدرس دانشگاه است و به طور منظم در بالاترین نهادهای آموزش نظامی تدریس می کند و هر ساله نیز دوره های آموزش و آشنایی با «جهت گیری استراتژیک هسته ای» را برای افسران ارشد نیروهای مسلح و کارکنان وزارت دفاع  کشور هند برگزار می کند.

 وی کتاب های متعددی در زمینه سیاست هند نوشته است که آخرین کتاب وی با نام «Why India is not a Great Power» نیز توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد به چاب رسید، کتابی که محققان شورای روابط خارجی آمریکا نیز در تحللیل های خود در زمینه شبه قاره به آن استناد می کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتاب «چرا هند هنوز یک ابرقدرت نیست» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X