بهبود رنگ های ترافیكی، انضباط اجتماعی و ارتقاء ایمنی

رنگ ترافیك عموما برای خط كشی خیابان ها استفاده می شود، این رنگ‌های نسل جدید برای ایجاد پوشش بافت درسطوح مناسب هستند و چون غلظت بالایی دارند، به سرعت خشك می‌شوند و بو ندارند.
رنگ ترافیك (بر پایه رزین های اكریلیك) انعطاف‌پذیر و به همین علت روی تمام سطوح از جمله سیمانی، گچی، صفحات كناف و هر سطح دیگری قابل اجرا است؛ پوشش ضد رطوبت ایجاد می كند، درمقابل نور خورشید یا uv مقاوم است و درنتیجه عمر بسیار بالایی دارد.
رنگ های ترافیكی دارای قابلیت های شست وشو، سرعت خشك شدن بالا، سهولت اجراء و قابل رقیق شدن با آب ، مقاومت فوق العاده در برابر سایش، سازگار با محیط زیست، قدرت پوشانندگی بسیار عالی، بدون بوی نامطبوع ، ساخته شده از بهترین مواد اولیه و فناوری بالا و خواص ضد باكتری و كپك است.
دكتر شهلا پازوكی فرد دبیرعلمی چهارمین همایش ملی رنگ های ترافیكی، خط كشی و ایمنی راه ها و معابر، روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت:رنگ های ترافیكی در ایران به لحاظ تولید در رده سوم قرار دارد.
وی بیان كرد: این رنگ ها هم به لحاظ اقتصادی و هم ایمنی در سطح شهر حائزاهمیت است و باید توجه خاصی به این رنگ ها به لحاظ صرفه جویی اقتصادی و ایمنی درمعابر شود.
پازوكی فرد افزود:خط كشی ها كه جزء علائم افقی در علامت گذاری درسطح معابراست، می تواند هم نظم را در مسیر و معبر ایجاد كند و به دنبال آن كاهش تصادفات و كاهش زمان سفرهای شهری را به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه اولین همایش رنگ های ترافیكی درسال 85 برگزار شد، ادامه داد:هدف اصلی از برگزاری این همایش، بررسی مشكلات كیفی، پایداری و اجرای رنگ‌های مخصوص خط‌ كشی معابر و راه ها، بررسی نقایص در زمینه‌های مختلف تولید، اجرا و سرویس‌دهی نامناسب خط ‌كشی‌ها و همچنین برقراری زمینه تبادل نظر اساتید، پژوهشگران، متخصصان و صنعتگران بوده است.
وی گفت: درچهارمین دوره ازبرگزاری این همایش، حدود 80 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است كه 12 مقاله آن در قالب سخنرانی و 28 مقاله نیز در قالب پوستر ارایه می شود.
پازوكی فرد اظهاركرد: در این همایش دو روزه هفت كارگاه آموزشی در زمینه شناخت رنگ ها ، رنگ های ترافیكی ، نظارت و اجرا خط كشی ها با حضور متخصصان داخلی و متخصصانی از كشور آلمان برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: این همایش فرصتی است مغتنم برای گردهمایی مسئولان، متخصصان، محققان،‌ تولیدكنندگان،‌ پیمانكاران، دانشجویان و تمامی كسانی كه به نحوی با موضوع ایمنی، حمل و نقل و خط‌‌كشی‌های ترافیكی در ارتباط هستند تا در جریان تازه‌ترین پیشرفت‌های علمی-تحقیقاتی و دستاوردهای پژوهشی در داخل و خارج از كشور قرار گیرند.
دبیرعلمی این همایش با اشاره به اینكه این همایش از فردا به مدت دو روز در پژوهشگاه پلیمرو پترو شیمی ایران برگزار می شود، گفت: رنگ‌های ترافیكی و مسائل زیست محیطی، مواد اولیه، خواص و عملكرد رنگ‌ها و خط‌كشی‌ها، مهندسی ارزش و رنگ‌های ترافیكی، تازه‌های علمی و نوآوری‌ها، خط كشی، بهبود ایمنی و رفتارهای ترافیكی و تجهیزات ترافیكی پلیمری و سایر علائم عمودی از محورهای اصلی این همایش است.
وی با اشاره به اینكه كاربرد نانوفناوری در رنگ‌ها و خط‌كشی‌های ترافیكی یكی از موضوعات اصلی محورهای این همایش است افزود: از فناوری نانو به عنوان تازه های علمی و نوآوری ها برای بهبود خواص رنگ ها استفاده می شود.
وی گفت: خوشبختانه تولید كنندگان رنگ های ترافیكی در ایران نیز در این زمینه ورود كرده اند و تولیدات خوبی داشته اند و توانسته اند تاییدیه ستاد نانو و استانداردهای لازم را اخذ كنند.

*** رزین اكریلیك ریف
یكی از رنگ های ترافیكی نانویی رزین اكریلیك شركت مجتمع صنایع شیمیایی ریف است ،این محصول رنگ ترافیكی سرد بر پایه نانو كامپوزیت رزین اكریلیك ترموپلاست است كه دارای زمان خشك شدن سریع، دوام بالا، مقاومت عالی در شرایط جوی مختلف با پوشش و چسبندگی عالی بر سطوح آسفالتی و سیمانی است.
این شركت یكی از بزرگترین شركت‌های تولیدی انواع رنگ و رزین در خاورمیانه است و دارای بزرگترین ناوگان اجرای خطوط ترافیكی در كشور است.

*** رنگ ترافیكی لوتوس
این محصول شركت پیشگامان فناوری آسیا به عنوان رنگ ضد خش دارای افزودنی‌های معدنی در ابعاد نانویی است كه باعث افزایش مقاومت به سایش این رنگ می‌شوند، افزودنی اصلی جهت ایجاد این خاصیت نانوكلی است.
هنگامی كه دو سطح روی هم ساییده می‌شوند، نیروهای تریبولوژیكی روی سطوح اعمال می‌شود، محصول حاضر به عنوان رنگ ضد‌خش دارای افزودنی‌های معدنی در ابعاد نانویی است كه باعث افزایش مقاومت به سایش این رنگ می‌گردد، این رنگ‌ها دارای دوره عمر بالا‌تر و كارائی بهتر ترافیكی است.این محصول توانسته تاییدیه نانو مقیاس و پروانه استاندارد را اخذ كند.
علمی **9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهبود رنگ های ترافیكی، انضباط اجتماعی و ارتقاء ایمنی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X