شهرستان شهرضا در حال حاضر با کمبود هنرستان روبه‌رو است

کلاس درس رئیس اداره آموزش و پرورش شهرضا با بیان اینکه شهرضا در حال حاضر با کمبود هنرستان روبه‌رو است، گفت: برای ارتقای سطح آموزش دانش‌آموزان کمیته کیفیت بخشی آموزش و پرورش در هر دوره تحصیلی در شهرستان شهرضا تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، احمد ملکیان صبح امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه آگاهی بخشی جامعه رسالت بزرگ آموزش و پرورش است، اظهار داشت: مردم در یک جامعه چشم امیدشان برای پیشرفت در صحنه‌های داخلی و بین‌المللی به آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت معلمان و اعضای آموزش و پرورش بسیار مهم است، زیرا پیشرفت و توسعه هر کشوری به دست آموزش و پرورش آن کشور محقق می‌شود، افزود: در آموزش و پرورش شهرضا نزدیک به 2هزار و 100 نفر در 200 مدرسه به 26 هزار دانش‌آموز خدمت می‌کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرضا گفت: سرمایه عمرانی، فیزیکی و تجهیزاتی آموزش و پرورش شهرضا با سرمایه یک وزارت‌خانه در کشور برابری می‌کند اما به لحاظ جمعیت دانش‌آموزی و نیروی انسانی هنوز نیازهایی در آموزش و پرورش شهرضا احساس می‌شود.

وی بیان کرد: برای ارتقای سطح آموزش دانش‌آموزان کمیته کیفیت‌بخشی آموزش و پرورش در هر دوره تحصیلی در شهرستان شهرضا تشکیل شده است. در سال‌های گذشته بیشتر مدارس شهرستان جدید و بازسازی شده‌اند و از 200 واحد آموزشی تنها 4 واحد آن فرسوده و نیاز به بازسازی دارند.

وی افزود: برای سال تحصیلی 96-95 به دلیل هدایت تحصیلی دانش‌آموزان که نخستین سالی است که پایه دهم را تجربه می‌کنیم مانند سال گذشته با مشکل کمبود نیروی انسانی روبه‌رو می‌شویم.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرضا با بیان اینکه امسال نیروی متوسطه با تکمیل پایه هفتم، هشتم و نهم تثبیت می‌شود، گفت: با توجه به اینکه ورودی‌های پایه دهم بیشتر از خروجی‌های کلاس چهارم هستند با کمبود نیروی انسانی روبه‌رو هستیم که بعد از پایان خردادماه نیروها سازماندهی می‌شوند.

ملکیان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌کنیم در بعد فضای فیزیکی در هنرستان‌ها با کمبود روبه‌رو شویم، با توجه به اینکه رویکرد وزارت آموزش‌وپرورش مبتنی بر گرایش دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش است کمبود هنرستان‌ها در شهرستان تشدید می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرستان شهرضا در حال حاضر با کمبود هنرستان روبه‌رو است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X