بخشدارريگ بوشهر: نشستهاي كارگروه اقتصاد مقاومتي در اولويت است

به گزارش ايرنا، مسعود شيرافكن روز دوشنبه در نشست كارگروه اقتصاد مقاومتي بخش ريگ با موضوع تسهيل فعاليت و رونق واحدهاي توليدي اين بخش درمحل نيروگاه سيكل تركيبي افزود: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب تاكيد وافري بر توجه به اقتصاد مقاومتي دارد، دولت تدبير و اميد نيز در تحقق منويات رهبري برنامه ريزي هاي مدوني دردست اجرا دارد.
وي با بيان اينكه با روي كارآمدن دولت تدبير واميد فضاي كشور عوض شد، گفت: همانگونه كه مردم باشور و شعور در انتخابات رياست جمهوري به شعار اميد راي دادند اميد اجتماعي دركشور اتفاق افتاد كه اميد صنعتي نيز بدنبال آن تداوم مي يابد.
شيرافكن ادامه داد: اگر اميد صنعتي كه از جنس اقتصاد مقاومتي و رونق اقتصادي اتفاق نيافتد اميد اجتماعي نيز با چالش مواجه خواهد شد.
وي افزود: به دنبال توفيقات بدست آمده در عرصه بين الملل، تعامل با دنيا و افزايش سرمايه و اعتماد اجتماعي كشور، بايد با تحقق اهداف برنامه هاي اقتصادمقاومتي، رشد و رونق اقتصادي محقق شود تا شاهد شكوفايي ظرفيتهاي ايران اسلامي در حوزه هاي صنعتي و منابع انساني باشيم.
بخشدارريگ گفت: درحالي كه در ايران سالهاست درآمد كشور برپايه نفت مي چرخد، دولت تدبير و اميد اتكا به نفت را كاهش داده كه از جنس اقدام و عمل است.
وي ادامه داد: استان بوشهر به همت استاندار بوشهر در ارزيابي ارتقاي شاخصهاي عمراني در كشورحايز رتبه اول شده و در ساير حوزه ها نيز شاهد تحولات خوبي هستيم.
شيرافكن، در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: شركتهاي توليدي در شهرك صنعتي اين بخش مسايل و مشكلات را به دبيرخانه اقتصاد مقاومتي مستقر در بخشداري ارايه دهند.
بخشدارريگ، توجه به زيرساخت هاي بندري، توسعه بازارو شكوفايي ظرفيت هاي كشاورزي با رويكرد بهره ورانه و علمي ، حمايت از كارگاههاي زودبازده صندوق هاي خرد روستايي و مشاغل خانگي، بكارگيري نيروهاي بومي در واحدهاي توليدي، شكوفايي حوزه گردشگري و شهرك صنعتي ازمهم ترين برنامه هاي اولويت دار در سال جاري است.
وي گفت: بجد مسايل و مشكلات حوزه صنعت و كشاورزي پيگيري و برنامه هايي براي توسعه اين فعاليت ها وجذب سرمايه گذاري در ظرفيت هاي بخش در برنامه كاري است.
شيرافكن افزود: بانكهاي اين شهرستان از سيستم وثيقه محوري به سمت توليد محوري و شركتهاي صنعتي به سمت توليد عالمانه و بهره ورانه با فراگيري آموزشهاي لازم و بهره گيري از مشاوران حركت كنند و متكي بودن به سيستم بانكي را كاهش دهند.
بخشدارريگ گفت: دردولت تدبير واميد در شهرك صنعتي ريگ اقدام هاي خوبي ازجمله اتصال شبكه گاز، افتتاح آتش نشاني و آغاز احداث مخزن ذخيره آب يكهزار مترمكعبي صورت گرفته است.
رئيس اداره تعاون، كار ورفاه اجتماعي گناوه گفت: اين نشست با دستوركار سه موضوع عمده شامل بررسي مسايل و مشكلات شركت هاي حوزه صنعتي، بررسي اعتبارات بانكي و اعطاي تسهيلات به شركت ها و وضعيت جذب نيروهاي بومي در واحدهاي توليدي منطقه برگزار شده است.
حسن غلامي بر بكارگيري نيروهاي بومي منطقه در تاسيسات و شركت هاي نفتي تاكيد كرد و افزود: بيشترين نيروهاي شاغل در نيروگاه سيكل تركيبي از افراد بومي اين منطقه است.
دراين نشست كه مديرتوسعه صنعتي شركت شهرك هاي صنعتي استان بوشهر حضور داشت، مديران واحدهاي توليدي مستقر در شهرك صنعتي ريگ به بيان مسايل و مشكلات حوزه كاري خود پرداختند.
تقدير بخشداري ريگ از محسن عبدالهي مديرعامل شركت توليدي كفش و دمپايي در شهرك صنعتي بندرريگ و بهزاد جوهري مديرعامل شركت عمران ساز شهر ريگ در حوزه كارگري به عنوان واحدهاي برتر از ديگر برنامه هاي اين نشست بود.
بخش ريگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
6164/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخشدارريگ بوشهر: نشستهاي كارگروه اقتصاد مقاومتي در اولويت است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X