برنامه بسیج سازندگی نماد عملی پیام رهبر فرزانه در اقتصاد مقاومتی است

سید مهدی ساداتی روز دوشنبه در نشست ستاد پشتیبانی اردوهای هجرت 3 شهرستان خمین افزود: مهمترین دغدغه مسئولان حاكمیتی، دولتی و بخش خصوصی عرصه اقتصاد و توجه به تولید داخلی با كیفیت است.
وی گفت: با نگرش درونگرا و استفاده از توان و ظرفیت های نیروهای انسانی جوان و ماهر و زیرساخت های موجود در مناطق روستائی باید با مدیریت منسجم و كارشناسی شده برای تحول اقتصادی گام اساسی برداشت.
فرماندار خمین گفت: عملكرد اردوهای جهادی بسیج سازندگی درسال گذشته شهرستان خمین موفق بوده و وجود جوانان مومن، متعهد و تلاشگر در بسیج سازندگی می تواند در تكمیل نیروی انسانی دستگاه های اجرائی خدمات رسان و حمایتی نقش عملی داشته باشد.
ساداتی یادآور شد: كارشناسان اقتصادی كشور به این باور رسیده اند كه سرمایه گذاری تولیدی در روستا با خود اشتغالزایی و خودكفایی به همراه می آورد و با رونق صنایع و طرح های تولیدی كوچك و زودبازده بسیج سازندگی می توان بخشی از این هدف بزرگ را پیش برد.
مسئول بسیج سازندگی شهرستان خمین نیز در این نشست گفت: افزون بر 50 میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته در قالب تسهیلات اشتغالزا و افزایش تولید محصولات مناطق روستائی به این شهرستان اختصاص یافت كه با توجه به برخی مشكلات اداری و مجوزها، تنها 25 میلیارد ریال آن جذب شد.
سرهنگ دوم پاسدار سید حسن بهشتی از پرداخت 15 میلیارد ریال تسهیلات در 40 منطقه روستائی دارای شرایط در تولید خمین در محصول زعفران، مرغ بومی و پرورش زنبور عسل خبر داد و گفت: این طرح ها زمینه اشتغال 30 نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم كرده است.
در این نشست مصوب شده با دستور فرماندار خمین، دستگاه های اجرائی همكاری لازم را با طرح هجرت 3 و اجرای طرح های اقتصادی بسیج سازندگی داشته باشند.
شهرستان خمین از توابع استان مركزی 140 هزار نفر جمعیت دارد.
6199/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه بسیج سازندگی نماد عملی پیام رهبر فرزانه در اقتصاد مقاومتی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X