اجراي قوانين مناسب سازي ترددمعلولان در استان مركزي با جديت دنبال شود

عزيز فيلي رور دوشنبه در نشست مناسب سازي محيط شهري استان مركزي افزود: كميته تخصصي با اركان دفتر فني استانداري، بهزيستي و نظام مهندسي استان و شهردار و شوراي اسلامي شهر اراك براي شناسايي مشكلات و نواقص فني در مناسب سازي تردد معلولان در اراك تشكيل شده كه نخستين ماموريت آن ها به صورت متمركز بر شناخت نواقص فني خيابان امام خميني(ره) و پارك شهر است و بايد ظرف 10 روز گزارشي از اين مهم ارائه دهند.
وي بيان كرد: معلولان بخشي از جامعه هستند كه اجرايي شدن حقوق قانوني و شهروندي براي آنان با منطق و محترمانه الزاميست.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري استان مركزي ادامه داد: پس از ارائه گزارش اين كميته، عمليات مناسب سازي و همساني خيابان امام خميني(ره) و پارك شهر اراك آغاز مي شود و به عنوان نمونه در ساير بخش ها اقدامات اصلاحي آن بايد تا پايان تيرماه سال جاري انجام گيرد.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري استان مركزي اضافه كرد: قوانين مناسب سازي محيطي در بسياري از بانك ها و دستگاه هاي دولتي در نقاط مختلف استان رعايت نشده و سازها به شكلي ساخته شده اند كه امكان تردد معلولان و جانبازان در آنها وجود ندارد.
فيلي بيان كرد: رعايت مباحث فني در هيچ كدام از معابر شهري استان به خصوص كلانشهر اراك براي تردد معلولان، جانبازان و سالمندان رعاليت نشده و مي طلبد شهرداري ها با برنامه ريزي هاي مدون و به كارگيري نيروهاي متخصص و كارآزموده در اين راستا گام هاي اجرائي بردارند.
وي يادآوري كرد: برابر قانون شهرداري ها از صدور پروانه پايان كار براي ساختمان ها و اماكن عمومي و معابري كه استانداردهاي تخصصي مربوط به معلولان نداشته باشند، منع شده اند.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري استان مركزي اظهار كرد: همسطح سازي اصولي در ورودي ها و گذرگاه هاي شهري ونصب علائم و تابلوهاي راهنما براي سهولت و ايمن سازي تردد اين قشر از سوي شهرداري هاي استان ضروريست.
شهرداري اراك در اين نشست موظف شد از طريق مشاور كارآزموده براي اجراي مطالعات طرح جامع ساماندهي و مناسب سازي معابر شهر اراك اقدام كند و همه طرح هاي مناسب سازي و همسان سازي معابر شهر اراك بر اساس برنامه ريزي هاي مشاور مذكو انجام گيرد.
اراك با جمعيت 650 هزار نفر با الحاق دو شهر سنجان و كرهرود به دامنه جمعيتي و جغرافيايي آن به كلانشهر تبديل شد.
3017/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجراي قوانين مناسب سازي ترددمعلولان در استان مركزي با جديت دنبال شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات