اجراي قوانين مناسب سازي ترددمعلولان در استان مركزي با جديت دنبال شود

عزيز فيلي رور دوشنبه در نشست مناسب سازي محيط شهري استان مركزي افزود: كميته تخصصي با اركان دفتر فني استانداري، بهزيستي و نظام مهندسي استان و شهردار و شوراي اسلامي شهر اراك براي شناسايي مشكلات و نواقص فني در مناسب سازي تردد معلولان در اراك تشكيل شده كه نخستين ماموريت آن ها به صورت متمركز بر شناخت نواقص فني خيابان امام خميني(ره) و پارك شهر است و بايد ظرف 10 روز گزارشي از اين مهم ارائه دهند.
وي بيان كرد: معلولان بخشي از جامعه هستند كه اجرايي شدن حقوق قانوني و شهروندي براي آنان با منطق و محترمانه الزاميست.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري استان مركزي ادامه داد: پس از ارائه گزارش اين كميته، عمليات مناسب سازي و همساني خيابان امام خميني(ره) و پارك شهر اراك آغاز مي شود و به عنوان نمونه در ساير بخش ها اقدامات اصلاحي آن بايد تا پايان تيرماه سال جاري انجام گيرد.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري استان مركزي اضافه كرد: قوانين مناسب سازي محيطي در بسياري از بانك ها و دستگاه هاي دولتي در نقاط مختلف استان رعايت نشده و سازها به شكلي ساخته شده اند كه امكان تردد معلولان و جانبازان در آنها وجود ندارد.
فيلي بيان كرد: رعايت مباحث فني در هيچ كدام از معابر شهري استان به خصوص كلانشهر اراك براي تردد معلولان، جانبازان و سالمندان رعاليت نشده و مي طلبد شهرداري ها با برنامه ريزي هاي مدون و به كارگيري نيروهاي متخصص و كارآزموده در اين راستا گام هاي اجرائي بردارند.
وي يادآوري كرد: برابر قانون شهرداري ها از صدور پروانه پايان كار براي ساختمان ها و اماكن عمومي و معابري كه استانداردهاي تخصصي مربوط به معلولان نداشته باشند، منع شده اند.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري استان مركزي اظهار كرد: همسطح سازي اصولي در ورودي ها و گذرگاه هاي شهري ونصب علائم و تابلوهاي راهنما براي سهولت و ايمن سازي تردد اين قشر از سوي شهرداري هاي استان ضروريست.
شهرداري اراك در اين نشست موظف شد از طريق مشاور كارآزموده براي اجراي مطالعات طرح جامع ساماندهي و مناسب سازي معابر شهر اراك اقدام كند و همه طرح هاي مناسب سازي و همسان سازي معابر شهر اراك بر اساس برنامه ريزي هاي مشاور مذكو انجام گيرد.
اراك با جمعيت 650 هزار نفر با الحاق دو شهر سنجان و كرهرود به دامنه جمعيتي و جغرافيايي آن به كلانشهر تبديل شد.
3017/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجراي قوانين مناسب سازي ترددمعلولان در استان مركزي با جديت دنبال شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X