88 درصد روستاهاي شهرستان بهاباد از نعمت برق برخوردارند

به گزارش ايرنا، محمدرضا صحتي روز دوشنبه در نشست بررسي مشكلات برق و نيازهاي بهاباد اظهار كرد: هم اينك 75 روستاي بالاي پنج خانوار در اين شهرستان برق دار شده و در صورت تخصيص و تامين اعتبار كار برق رساني به سه روستا از 10 روستاي باقيمانده نيز در سالجاري انجام خواهد شد.
مديرعامل شركت توزيع برق استان يزد همچنين به 60 حلقه چاه كشاورزي درشهرستان بهاباد اشاره كرد و افوزد: همه اين چاههاي زراعي به شبكه برق سراسري متصل هستند.
وي تعداد مشتركان كنوني برق بهاباد را هشت هزار و 394 مشترك اعلام و خاطرنشان كرد: طول شبكه برق فشار متوسط و شبكه فشار ضعيف اين شهرستان به ترتيب 510 و 200 كيلو متر با پيك بار 8.6 مگاوات است.
صحتي وضعيت برق بهاباد را در استان يزد خوب ارزيابي و اضافه كرد: تلاش بر اين است تا زير ساخت ها و زمينه توسعه برق اين شهرستان بيش از پيش فراهم شود.
فرماندار بهاباد نيز در اين نشست با تاكيد بر اينكه زيرساخت هاي برق رساني به بهاباد بايد توسعه و تجهيز شود به برخي از مشكلات برق اين شهرستان اشاره كرد و گفت: در بخش آسفيچ قطعي برق زياد شده است كه بايد علت آن بررسي شود.
عباس اقبال همچنين با بيان اينكه وضعيت برق رساني به روستاها خيلي مطلوب شده است، بر رفع نواقص روشنايي خيابان و كوچه هاي سطح شهر و روستاهاي اين شهرستان كه ابتدايي ترين خواسته مردم است تاكيد كرد.
وي به ارتقاي بهاباد از بخش به شهرستان اشاره كرد و انتزاع امور اداري برق اين شهرستان را از بافق خواستار شد و گفت: چنانچه اين اداره مستقل شود با اختيارات و سرعت عمل بيشتري امور مردم را انجام خواهد داد.
قدرداني از تلاش فرماندار بهاباد از سوي مديرعامل شركت توزيع برق استان يزد و استقلال اداره برق شهرستان بهاباد و انتزاع آن از اداره برق بافق و همچنين ارتقا به مديريت توزيع برق بهاباد تا پايان سال 95 از مهمترين مصوبات اين جلسه بود.
معاون مالي و پشتيباني شركت توزيع برق استان ، قائم مقام مديرعامل در مديريت برق نواحي يزد، رئيس اداره برق بافق و بهاباد نيز در اين نشست حضور داشتند.
از سال 1388 بخش بهاباد به شهرستان ارتقا پيدا كرد و هم اكنون اين شهرستان داراي دو بخش، سه دهستان و بيش از 100 روستا و آبادي است.
بهاباد با 25 هزار نفر جمعيت در فاصله 200 كيلو متري جنوب شرقي مركز استان يزد قرار دارد.
7543/8068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «88 درصد روستاهاي شهرستان بهاباد از نعمت برق برخوردارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X