دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی دانشگاه برتر کشور انتخاب شد

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم گلمکانی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم جشن بزرگ ماما، با بیان اینکه در شغل مامایی حیات دو انسان در دست ماما است اظهار داشت: ارزش این حرفه نسبت به دیگر حرفه های پزشکی دو برابر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: باتوجه به اینکه طی سال های گذشته  تمایل به زایمان طبیعی  کمتر شده بود، دولت طرح ترویج زایمان طبیعی را در بسته تحول سلامت قرار داد و نیز در این راستا توجه خاصی به شغل مامایی کرده است.

گلمکانی تصریح کرد: براساس طرح ترویج زایمان طبیعی، آمار کل کشور نشان می دهد که زایمان سزارین رو به کاهش است.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه سزارین نابهنجاری های بسیاری برای مادر، نوزاد و اقتصاد درمانی کشور در بردارد، هنوز هم باید پیشرفت بسیاری در این زمینه داشته باشیم تا به استانداردهای جهانی برسیم.

اعضای هیئت علمی مامایی باید در زایشگاه ها مستقر شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: اعضای هیئت علمی رشته مامایی و پرستاری باید همانند هیئت علمی رشته پزشکی در بیمارستان ها حضور داشته باشند.

گلمکانی با بیان اینکه صحیح نیست هئیت علمی رشته مامایی و پرستاری فقط در دانشگاه ها حضور داشته باشند اظهار داشت: طرح حضور هیئت علمی رشته مامایی در بیمارستان های خراسان شمالی آغاز می شود و امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به عنوان یکی از مبتکرین طرح حضور هئیت علمی در بیمارستان ها موفق باشد.

وی افزود: بیمارستان بنت الهدی بجنورد به عنوان نقطه محوریت کار مامایی، اقدامات بسیاری برای طرح ترویج زایمان طبیعی انجام داده است.

گفتنی است در این جشن از سه مامای خراسان شمالی که به عنوان مامای نمونه کشوری انتخاب شده بودند و نیز از ۱۳ مامای نمونه استانی تجلیل شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی دانشگاه برتر کشور انتخاب شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X