اعتماد مردم برای دستیابی به اهداف فردی هزینه نمی شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آجدانی یکی از کاندیداهای جوان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه اصفهان بود که توانست به‌عنوان ششمین نفر از شهر اصفهان حائز اکثریت آرا شود.

بعد از اتفاقات حوزه اصفهان و شرایطی که برای نفر سوم (مینو خالقی) رخ داد اسم علیرضا آجدانی بیشتر بر سر زبان‌ها افتاد حال خبرگزاری مهر با وی گفتگویی انجام داده که اهم آن را در ذیل می‌خوانید.

ماراتن انتخابات اصفهان تمام شد و در چند روز آینده شاهد آغاز به کار مجلس جدید خواهیم بود حضور مردم را در انتخابات چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مردم ایران مثل همیشه حماسه ای ماندگار به دفتر نظام اسلامی اضافه کردند. این حضور حداکثری نشان داد که نظام اسلامی  بعد از گذشت سه دهه از عمر خود همچنان پویا و سرزنده در مسیر توسعه گام برمی‌دارد. امیدوارم مجلس آینده گام‌های مؤثری در تحقق اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی بردارد.

شما جزء معدود چهرهایی بودید که  در لیست امید اصفهان حضورداشته و موردحمایت گروه‌های اصلاح‌طلب و حتی برخی از گروه‌های اصولگرا واقع شدید به نظر شما یک نامزد چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد که چنین اجماعی در مورد وی صورت گیرد؟

تا زمانی که نیت خدمت به مردم باشد و صداقت در رفتارمان به شکل واقعی وجود داشته باشد این حالت رخ  خواهد داد، همچنین اگر فرد در کنار گرایش‌های سیاسی از یک استقلال شخصیت برخوردار باشد چنین امری به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

باید فعالیت و تلاش همه‌ گروه‌های سیاسی در راستای ارتقاء ظرفیت‌های نظام اسلامی باشد و اگر شخص بتواند برنامه‌های خود را با سیاست‌های نظام و درخواست‌های بر حق و قانونی جامعه منطبق کند و در راستای حق و عدالت گام بردارد نه‌تنها موردحمایت گروه‌های سیاسی، بلکه موردحمایت آحاد ملت ایران قرار می‌گیرد.

بنده از لیست امید استان اصفهان و به‌عنوان نماینده اعتدال و توسعه معرفی شدم و به لحاظ سبک مدیریتی دارای دیدگاهی اعتدالی هستم ولی من به‌عنوان یک فرزند شهید و کسی كه از بستر همین جامعه مراحل رشد را پله‌پله طی كرده و به‌عنوان عضو کوچک جامعه پا به این عرصه نهاده‌ام، طبیعی است كه هیچ‌گاه ارزش‌های والای نظام اسلامی، شهدا و جامعه انقلابی و صلابت كشورم را وجه‌المصالحه مسائل و خواسته‌های فردی، حزبی و گروهی قرار ندهم. 

البته هیچ یک از اعضا و گروه‌های سیاسی مخالفتی با این نکته ندارند، درواقع هیچ اصلاح‌طلب واقعی یا هیچ فرد متعلق به طیف اصول‌گرایی یا هر گرایش سیاسی دیگر هرگز به خود اجازه نمی‌دهد و نباید هم بدهد كه منافع جامعه اسلامی و انقلابی ایران كه بر پایه خون جوانان این مرزوبوم استوارشده را درراه دستیابی به اهداف شخصی یا طیفی هزینه كند.

درواقع این کنش‌های فردی ما است که مورد قضاوت و راستی آزمایی قرار می‌گیرد و نباید این رفتارهای فردی را به‌کل  نسبت داد.

شما در اولین حضورتان و با کمترین میزان تبلیغات فردی در انتخابات اخیر مجلس یکی از موفق‌ترین کاندیداهای اصفهان در کسب آرای عمومی بودید که بیش از 176 هزار رأی داشته‌اید علل این موفقیت را در چه می‌بینید؟

بله. من با كمترین هزینه پا به این عرصه گذاشتم اما این نكته فقط از دیدگاه مالی است. سرمایه اجتماعی كه بنده از آن بهره‌مند شدم و باعث اعتماد مردم به فرزند كوچكشان شد بسیار گران‌بهاتر از موارد مالی است. بنده به دلیل سابقه طولانی خدمتگزاری صادقانه در حوزه‌های مختلف نظیر، دانشگاه، جوانان، فضای صنعتی و كارگری، خیریه، سلامت و درمان، انجمن نخبگان ایثارگر و.... مورد حمایت و محبت مردم فرهیخته اصفهان قرار گرفتم من همیشه تلاش کرده‌ام صمیمانه‌ترین رابطه را با همشهریان خود داشته و آن‌ها را بخشی از خانواده خود بدانم. قرار نیست آراء و اعتماد مردم اصفهان برای دستیابی به اهداف فردی هزینه شود.   

البته مطمئناً یكی از شاخص‌های مؤثر در واکنش‌های جامعه در انتخابات اخیر نگرش‌های اعتدال گرایانه بوده است.

 شاید یکی از عللی که موردحمایت گروه‌های اجتماعی و سیاسی  قرارگرفته‌ام همین نکات باشد.

مردم اصفهان یکی از فهیم‌ترین اقشار کشور هستند، رأی مردم اصفهان را به‌تنهایی برای شخص آجدانی ارزیابی نکنید این رأی، رأی به خدمت صادقانه است رأی به همدلی و هم‌زبانی است، رأی به تلاش بی‌شائبه در مسیر اصلاح و رفع مشكلات آحاد مردم است. مطمئن باشید هرکسی که با مردم از منظر صداقت رفتار کند بی‌شک مورد اعتماد قرار خواهد گرفت.

ماجرای انتخابات اصفهان به دلیل مشکلاتی که برای منتخب سوم (مینو خالقی) رخ‌داده است، طولانی شده و درواقع صندلی پنجم اصفهان تبدیل به یکی از داغ‌ترین کرسی‌های مجلس اخیر شد. نظر شما پیرامون این مسئله چیست؟

به نظرم پیش از اینکه درباره این موضوع وارد شویم باید مجدداً به این نکته مهم اشاره‌کنم و آن اینكه  همه آحاد جامعه، برادران و خواهران دینی خودم را به رعایت اصول اخلاقی دعوت کنم، اسلام دین اخلاق‌مداری است و ایرانی همیشه تاریخ به این مقوله شهره بوده است. ما باید در هر بخش از رفتارمان به این نكته توجه كنیم. ما نباید برای دستیابی به اهدافمان چهارچوب‌های اخلاقی را پشت سر بگذاریم.

اما درباره موضوع موردنظر شما بنده باکمال احترام به تمام منتخبین عرض می‌کنم، مطمئناً فصل الخطاب این موضوعات قانون و اركان آن است، البته با توجه به حساسیتی كه به وجود آمده پیگیری‌های رئیس‌جمهور، ریاست مجلس و حتی برخی از نمایندگان شاخص مجلس محترم نظیر آقایان مطهری و توكلی و از همه بارزتر اعضا شورای نگهبان در حال شکل‌گیری است. به نظرم باید كمی صبورتر بود و به‌دوراز هر نوع حاشیه‌سازی و بداخلاقی سیاسی پیش رفت. مطمئن باشید همه اركان جامعه اسلامی اعتقاد راسخی به صیانت از قانون دارند. من تصور می‌کنم این مطلب طی چند روز آینده به نتیجه می‌رسد.

بعد از اعلام نتایج و رخدادهای بعداز آن حضرت‌عالی واکنش‌های تندتری نسبت به نتایج داشته باشید. اما شما به‌آرامی و با دقت پیگیر این موضوع هستید این امر دلیل خاصی دارد؟

بنده به‌هیچ‌عنوان حاضر نیستم مبانی فكری خود را برای دست یافتن به هر جایگاهی زیر پا بگذارم. كشور ما قانون دارد، رهبری مدبر و فرزانه دارد و اسلام سرلوحه قوانین كشور است.

بله بنده با تمام توان و بر پایه قانونی پیگیر این مطالب بوده‌ام و به نتایج لازم هم‌ دست یافتم اما در مقوله جدید اگر شورای محترم نگهبان بر رأی اخیر خود ثبات داشته باشد مجدداً و در راستای آراء مردم و بر پایه قانون مجدانه و بازهم تأکید می‌کنم فقط بر پایه قانون پیگیر موضوع جدید خواهم بود.

بر همین اساس مرحله اول انتخابات، بنده جزء اولین افرادی بودم كه برای همه منتخبین پیام تبریك ارسال كردم ضمن اینكه حق پیگیری این موضوع را به نمایندگی از هزاران نفری كه به من رأی داده بودند برای خود قائل بوده و پیگیری هم كردم البته من اعتقاد و نیازی به پرحاشیه كردن این دست اقدامات و تشویش اذهان نمی‌بینم ، چون نظام را متعلق به خود و آحاد مردم غیور کشورم می‌دانم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتماد مردم برای دستیابی به اهداف فردی هزینه نمی شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X