نحوه ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی به بیماران خاص

به گزارش ايرنا از سازمان تامين اجتماعي، تعهدات بيمه پايه در زمينه خدمات درماني، لوازم و داروهاي مصرفي بيماري هاي خاص شامل دياليز، تالاسمي، هموفيلي و MS به بيماران به طور دقيق مطابق آخرين بسته ابلاغي مراجع ذيصلاح به سازمان هاي بيمه گر است.
براساس اين گزارش، اما سازمان تامين اجتماعي علاوه بر تعهدات يادشده، بر اساس تبصره هاي بودجه داخلي سازمان تمامي خدمات مورد تعهد سازمانهاي بيمه گر ارائه شده در بخش هاي بستري و سرپايي شامل داروهاي مورد نياز بر اساس ليست داروهاي مورد تعهد سازمان هاي بيمه گر و داروهاي موجود در تفاهم نامه دارويي فيمابين وزارتخانه هاي تعاون، كار و رفاه اجتماعي و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و تمامي خدمات پاراكلينيك مورد تعهد را براي بيماران مبتلا به هموفيلي نوع A و B، تالاسمي ماژور و دياليز مزمن بر اساس تعرفه هاي دولتي و به شكل رايگان به بيماران عرضه مي كند.
سازمان تامين اجتماعي بر اساس دستورالعمل هاي ذكر شده و به منظور كاهش پرداخت از جيب بيمار و جبران بخشي از هزينه هاي درمان، نسبت به حذف يا كاهش فرانشيز دارو و خدمات بيماران خاص، صعب العلاج و سرطاني اقدام كرده است.
هزينه هاي داروهاي تخصصي مورد تعهد براي درمان بيماري هاي خاص، پمپ تزريق ديسفرال و وسايل مصرفي ماهيانه تزريق دسفرال در منزل، همودياليز حاد ومزمن، تزريق خون در بيماران تالاسمي، تزريق فاكتور و خون در بيماران هموفيلي، شالدون گذاري براي بيماران خاص، تزريق دسفرال در بيمارستان و منزل واسپلنكتومي از نمونه هاي تعهدات سازمان تامين اجتماعي است كه مشمول حذف فرانشيز است.
همچنين از تعهدات بدون فرانشيز اين سازمان مي توان به آزمايش هاي تخصصي براي بيماران خاص مورد نياز، دياليز صفاقي (K ١٥٠ كانترگذاري) (گلوبال- شامل تمامي هزينه ها)، آموزش و مديريت ماهيانه بيمار دياليز صفاقي، انجام شيمي درماني مطابق با تعرفه هاي دولتي و راديوتراپي مطابق با تعرفه دولتي اشاره كرد.
همچنين براي كمك به كاهش پرداخت از جيب توسط بيماران، لوازم مصرفي و مراقبتي از اين نوع بيماران اعم از اين كه خدمت در بخش دولتي ، غير دولتي و خصوصي ارائه شود، مشمول حذف يا كاهش فرانشيز مي شود كه ملاك محاسبه وپرداخت بر مبناي ارزش ريالي K دولتي است.
تمامي بيماران صعب العلاج تحت پوشش از جمله مبتلايان به سرطان، ms و انواع هپاتيت، پس از ارائه مدارك و تشكيل پرونده، علاوه بر بهره مندي از دريافت خدمات بستري بر اساس خدمات مورد تعهد مي توانند داروهاي تخصصي مورد مصرف در بيماري خود را با پرداخت ١٠ درصد مبلغ دارو دريافت كنند.
همچنين، سازمان تامين اجتماعي علاوه بر تعهد قانوني خود نسبت به تحويل داروهاي تخصصي مورد مصرف براي جلوگيري از رد پيوند كليه، اين داروهاي مورد تعهد را در همه انواع پيوندها و در بخش هاي سرپايي و بستري نيز به طور رايگان تحويل مي دهد.
در سال هاي اخير با توجه به تغيير نوع بيماري ها، به مراتب هزينه هاي درماني تامين اجتماعي براي مخاطبانش نيز افزايش داشته است، اما اين امر سبب نشده است كه از خدمات اين سازمان كاسته شود و حتي در مواردي، خدمات درماني سازمان تامين اجتماعي بيش از آن است كه از سوي مراجع داراي صلاحيت تعيين و ابلاغ شده است.
اجتمام**7268 ** 14118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نحوه ارائه خدمات سازمان تامین اجتماعی به بیماران خاص» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X