وظيفه دولت تجهيز و تامين موجودي انبارهاي هلال احمر است

به گزارش ايرنا از جمعيت هلال احمر، حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني در جلسه عصر يكشنبه هيات دولت و پس از بررسي گزارش عملكرد جمعيت هلال احمر طي سه سال گذشته، گفت: جمعيت هلال احمر با برخورداري از اعتماد عمومي داراي موقعيت ممتازي در جامعه بوده و حضورش موجب اطمينان و آرامش مردم است.
رئيس جمهور ‌تقويت و تجهيز جمعيت و تأمين امكانات مورد نياز و موجودي انبارهاي آن را يك ضرورت مهم و از جمله وظايف دولت دانست و به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي مأموريت داد نسبت به تأمين نيازمندي‌هاي جمعيت هلال احمر اقدام كند.
**وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح براي توسعه پشتيباني از جمعيت هلال احمر اقدام كند
رئيس‌جمهوري با بيان اينكه كشور ما ظرفيت‌هاي فراواني دارد كه در صورت برنامه‌ريزي و هماهنگي مي‌تواند از خدمات‌رساني جمعيت هلال احمر پشتيباني كند، تصريح كرد: توان بالا و ناوگان بزرگ هليكوپتري كشور و ظرفيت نيروهاي مسلح در شرايط صلح، پشتوانه مهمي به‌ويژه در حوادث غيرمترقبه براي خدمات هلال احمر بوده است و وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح نيز مي‌بايست با هماهنگي و ارتباطات بيشتر براي توسعه اين پشتيباني‌ها اقدام كند.
**تاكيد رئيس جمهور بر جذب جوانان در جمعيت هلال احمر
دكتر روحاني همچنين ضمن تأكيد بر توجه هرچه بيشتر جمعيت هلال احمر به جوانان و جذب آنان در جمعيت، خاطرنشان كرد: آموزش بهداشت و خدمات امدادي، سازماندهي و كسب مهارت‌هاي اجتماعي جمعيت هلال احمر مي‌تواند به ارتقاي توانمندي‌هاي جوانان و افزايش نشاط روحي و قابليت‌هاي مشاركت آنان در جامعه منجر شود.
همچنين در اين نشست گزارشي از عملكرد هلال احمر ارايه شد.
**ارزش 18 هزار ميلياردي خدمات و عمليات هاي ارائه شده در 3 سال گذشته
طبق اين گزارش جمعيت هلال احمر از فعاليت‌هاي خود طي سه سال گذشته، تعداد سه ميليون و 121 هزار و 302 نفر از افراد آسيب‌ديده از حوادث و سوانح در سراسر كشور از خدمات هلال احمر بهره‌مند شده‌اند كه ارزش كل خدمات و عمليات و اقلام امدادي ارائه شده توسط اين جمعيت در سه سال گذشته برابر با 18 هزار ميليارد ريال بوده است. همچنين سرعت پاسخگويي به حوادث و آغاز عمليات نجات و امداد حضور در محل حادثه از متوسط يازده دقيقه به هشت دقيقه و پنجاه ثانيه كاهش يافته است كه نمونه بارز آن در حوادث جاده‌اي و رسيدن نيروهاي امدادي بر سر صحنه حوادث مشهود است.
بنا بر گزارش ارائه شده، از تعداد 117 هزار و 635 حادثه به وقوع پيوسته طي سال هاي 92 تا 94، تعداد 2 ميليون و 211 هزار و 941 نفر طي عمليات امداد و نجات هلال احمر نجات يافته‌اند.
از سوي ديگر، ايجاد آمادگي و تاب‌آوري تعداد 3 ميليون و 832 هزار و 121نفر و بيش از يك ميليون خانواده در برابر حوادث و سوانح موجب كاهش عمليات‌هاي امدادي در نوروز 95 تا 9 درصد، كاهش امدادرساني تا 35 درصد، كاهش 25 درصد عمليات رهاسازي شده و كاهش 21 درصدي انتقال به مراكز درماني در طرح امداد و نجات نوروز 95 نسبت به نوروز 94 شده است.
*مشاركت بيش از 743 هزار داوطلب در برنامه هاي سه سال گذشته جمعيت
ارائه خدمات امدادي به 512 شهر، روستا و مناطق عشايري شامل 3 هزار و 376 نفر امدادرساني و 10 هزار و 633 اسكان اضطراري و توزيع چادر و مواد غذايي به ارزش يك ميليون و 237 هزار ريال و 76 سورتي پرواز با به‌كارگيري 5 فروند بالگرد در سيل 1395 از ديگر خدمات ارايه شده توسط جمعيت هلال احمر است.
همچنين گزارش ارائه شده نشان مي‌دهد كه در سه سال گذشته بيش از 743 هزار نفر به صورت داوطلبانه در اجراي برنامه‌هاي اين سازمان مشاركت داشته‌اند كه ارائه بيش از 6 ميليون نفر ساعت خدمات و اهداي بيش از 294 هزار واحد خون از خدمات اين داوطلبان است.
اجتمام**3377 / 1200

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وظيفه دولت تجهيز و تامين موجودي انبارهاي هلال احمر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X