فرماندار: مراكز ترك اعتیاد بروجرد نیازمند حمایت خیران هستند

به گزارش ایرنا مسلم پورقاسمیان روز دوشنبه در نشست كمیسیون مواد مخدر شهرستان بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: جمع آوری معتادان از سطح شهر باعث ارتقای سطح امنیت جامعه و جلوگیری از خرده سرقت ها می شود.
وی اظهار كرد: هم اكنون 22 مركز ترك اعتیاد در بروجرد وجود دارد كه چهار مركز از این تعداد دارای مجوز هستند.
معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد افزود: باید با همكاری ادارات بروجرد از ظرفیت تمام این اماكن برای نگهداری معتادان و كاهش آمار اعتیاد و جرائم استفاده كرد.
جانشین فرمانده انتظامی بروجرد نیز در این نشست گفت: نیروی انتظامی پارسال افزون بر 387 كیلوگرم انواع مواد مخدر در بروجرد كشف و 30 باند مواد مخدر را متلاشی كرد.
سرهنگ محمد میری افزود: 12 طرح ارتقای امنیت اجتماعی، 46 طرح كنترل محورهای ارتباطی و 118 مورد پاكسازی نقاط آلوده اجرا شده است كه چهار هزار و 895 فرد معتاد و 78 قاچاقچی مواد مخدر در این طرح ها و عملیات ها دستگیر شدند.
وی از كشف افزون بر 23 كیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاكنون در بروجرد خبر داد و گفت: 75 خرده فروش و 249 معتاد نیز دستگیر شده است.
جانشین فرمانده انتظامی بروجرد افزود: سه باند مواد مخدر در این مدت متلاشی و 16 مورد پاكسازی نقاط آلوده انجام شده است.
وی بیشترین سرقت های انجام شده را مربوط به سرقت محتویات داخل خودرو توسط معتادان دانست و گفت: خوشبختانه سرقت های خشن و مسلحانه در بروجرد نداشته ایم و می توان با تقویت مراكز ترك اعتیاد جلوی خرده سرقت ها را نیز گرفت.
سرهنگ میری با اشاره به انتقال معتادان دستگیر شده به خرم آباد اظهار كرد: تعداد اندكی از این معتادان پس از غربالگری پذیرفته می شوند كه البته معتادان پر خطر جزو افراد پذیرفته شده نیستند.
وی استفاده از ظرفیت مراكز ترك اعتیاد بروجرد را برای نگهداری از معتادان پرخطر ضروری دانست و افزود: احتمال وقوع هرگونه جنایتی از معتادان پرخطر به دلیل درصد بالای اعتیاد و استفاده از مواد توهم زا وجود دارد لذا وجود این افراد در جامعه خطرناك است.
دادستان بروجرد نیز خواستار همكاری ادارات در زمینه ارایه مجوز و تشدید نظارت ها از مراكز ترك اعتیاد این شهرستان شد و گفت: اگر هریك از 22 مركز موجود در شهرستان بروجرد در هر دوره فقط 25 معتاد را نگهداری كند، در یك دوره 500 معتاد از جامعه كم می شود كه این موضوع به تحقق امنیت اجتماعی می انجامد.
مصطفی جعفری افزود: هم اكنون تمام امكانات از غذای گرم تا سرنگ رایگان برای معتادان فراهم است درحالیكه می توان این كمك ها را به صورت هماهنگ و برنامه ریزی شده برای كاهش تعداد معتادان هزینه كرد.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه بروجرد نیز اظهار كرد: مركز استان جوابگوی تعداد معتادان كل استان نیست بنابراین باید از ظرفیت مراكز ترك اعتیاد خصوصی شهرستان بروجرد استفاده كرد.
احمد گودرزیان افزود: پارسال با همكاری ادارات مختلف، 150 معتاد خیابانی و كارتن خواب در مدت یك هفته جمع آوری شدند كه این كار باعث كاهش سرقت های خرد شد.
وی هزینه نگهداری معتادان در مراكز ترك اعتیاد را بالا دانست و گفت: باید از توان تمام موسسه ها و نهادها برای تامین این هزینه ها استفاده كرد.
3031/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار: مراكز ترك اعتیاد بروجرد نیازمند حمایت خیران هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X