روایت گردشگران آلمانی از سفر به ایران

دو گردشگر آلماني كه با دوچرخه از مرز آستارا از توابع استان گيلان در شمال وارد ايران شدند، با ادامه سفر خود به سمت جنوب، به شهرستان خنج در جنوب استان فارس رسيدند.

پترا و ماتیاس درباره سفر خود به ایران به پایگاه خبری خنج گفته اند: «از یک سال پیش سفر خود را از آلمان آغاز کردیم. نخست وارد روسیه شدیم و در ادامه از تمام کشورهای آسیای میانه که قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق جزو این کشور بود، دیدن کردیم.»

این زوج گردشگر آلمانی اضافه  کرده اند: «پس از آن از مرز آستارا به ایران وارد شدیم و از مناطق دیدنی شهرهای رشت، قزوین، تهران، اصفهان، یزد و شیراز دیدن کردیم.» آنها یادآور شده اند: «ایران کشوری زیبا و دارای مردمی با فرهنگ است.» به اعتقاد آنها، هر شهری که به آن سفر کرده اند از شهر دیگر زیباتر بوده؛ به ویژه شیراز و اصفهان. پترا و ماتیاس به سایر گردشگران نیز سفارش کرده اند به ایران بیایند.

آنها همچنین زیبایی های شهر خنج را که در جنوب استان فارس واقع شده به قصر تشبیه کرده و گفته اند: «پس از استان فارس به مقصد استان هرمزگان حرکت خواهیم کرد و از طریق دبی برای دیدن فرزندمان که در هندوستان پرستار است به این کشور سفر می کنیم.»

این دو گردشگر آلمانی تاکید کردند: ایران کشور زیبائی است با مردمی با فرهنگ. هر شهری که رفتیم از شهر دیگر زیباتر بود بویژه شیراز و اصفهان. ما به دیگر دوستان مان سفارش می کنیم که به ایران بیایند.

براساس این گزارش، این دو گردشگر هم اینک بازنشسته هستند و یکی از آنها مهندس الکترونیک و دیگری مدرس پرستاری است.

شمار گردشگرانی که به صورت انفرادی و ماجراجویانه وارد کشور می شوند رو به افزایش است؛ امری که به اعتقاد فعالان صنعت گردشگری و کارشناسان موید افزایش حس امنیت در میان گردشگران خارجی است.

دنیای سفر این نوشته را از « پایگاه خبری خنج ما » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روایت گردشگران آلمانی از سفر به ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X