حزب‌الله لبنان، پیروز انتخابات دیروز شورای شهر

انتخابات لبنان انتخابات شورای شهر لبنان که به‌صورت چهارمرحله‌ای برگزار می‌شود، دیروز در مرحله اول با پیروزی مطلق لیست‌های وابسته به حزب‌الله و جنبش امل به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، نتایج غیررسمی انتخابات شورای شهر در منطقه بقاع از پیروزی گسترده لیست وفاداری و توسعه مورد حمایت حزب‌الله لبنان و جنبش امل در بخش‌های مختلف بقاع خبر می‌دهد.

براساس این گزارش لیست مذکور در شهر بعلبک با اختلافی فاحش به برتری رسیده و موفق شده تمامی 21 عضو خود را در شورای شهر قرار دهد.

همچنین لیست حزب‌الله و جنبش امل در بخشهای زیر در بقاع لبنان موفق به برتری بر رقبا شده‌اند: حوش سنید - حوش النبی- مقراق - قرحا - حلبتا - اللبوة - النبی شیث - مجدلون - دورس - شمسطار - طاریا - کفردبش - تمنین التحتا - تمنین الفوقا - علی النهری - حدث بعلبک - انصار - بیت شاما العقیدیة- مجدلون - حوش تل‌صفیة - ایعات - حارة الفیکانی - جنتا - یحفوفا - الخریبة - سرعین الفوقا - حربتا - شعث (14 عضو از 15 عضو) - النبی عثمان (14 عضو از 15 عضو)  - العین - حوش الرافقة - حزرتا - بیت مشیک و عین کفرزبد.

همچنین لیست وفاداری به خون شهدای بریتال که مورد حمایت حزب‌الله لبنان است، با تمامی اعضای خود در انتخابات منطقه‌ای بریتال پیروز شده است. لیست کرامت شهدا مورد حمایت حزب‌الله نیز در منطقه الاخضر و و البزالیه پیروز انتخابات دیروز بوده است.

لیست‌های مورد حمایت حزب‌الله و جنبش امل در بخش الناصریه در زحله و روستاهای بقاع غربی شامل مشغرة – سحمر – یحمر - لبایا – زلایا - عین التینة نیز پیروز شده‌اند.

در هرمل نیز نتایج شمارش آرا نشان می‌دهد که لیست وفاداری و توسعه موفق شده 20 کرسی از مجموع 21 کرسی این شهر را به دست آورد. در منطقه القصر نیز نمایندگان مورد حمایت حزب‌الله لبنان به‌صورت کامل به 18 کرسی‌ شورای این شهر دست پیدا کرد.

در الشواغیر نیز لیست توسعه و وفاداری در بیشتر کرسی‌ها به لیست‌های رقیب پیروز شدند.

در منطقه بلدة القرعون در بقاع لیست‌ حمایت شده از سوی خانواده‌های پرنفوذ به‌ریاست یحیی ضاهر پیروز شدند.

در صغبین لیست مورد حمایت جریان آزاد ملی با پشتیبانی رابر غانم نماینده پارلمان لبنان پیروز این انتخابات شد. در راشیا نیز حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان از پیروزی لیست وابسته به خود در انتخابات دیروز خبر داد.

قرار است شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز در رابطه با نتایج انتخابات در منطقه‌ بقاع سخنرانی کند.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حزب‌الله لبنان، پیروز انتخابات دیروز شورای شهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X