نسبت اعضای اصلی و علی‌البدل شوراهای شهر به جمعیت مشخص شد

نسبت تعداد اعضای اصلی و علی‌البدل شوراهای شهر متناسب با جمعیت شهری با تصویب مجلس مشخص شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز و در جریان رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اعاده شده از شورای نگهبان مصوب کردند که ترکیب اعضای اصلی و علی‌البدل شورهای شهر به نسبت جمعیت شهری به این شکل تعیین شود که شهرهای تا 50 هزار نفر پنج عضو اصلی و سه عضو علی‌البدل، شهرهای با جمعیت 50 هزار نفر تا 200 هزار نفر هفت عضو اصلی و پنج عضو علی‌البدل، شهرهای با جمعیت 200 هزار نفر تا 500 هزار نفر 9 عضو اصلی و شش عضو علی‌البدل، شهرهای با جمعیت 500 هزار نفر تا یک میلیون نفر 11 عضو اصلی و هفت عضو علی‌البدل و شهرهایی با جمعیت یک میلیون نفر تا دو میلیون نفر 13 عضو اصلی و هشت نفر علی‌البدل به عضویت شورا درخواهند آمد.

همچنین شرایط اتمام دوران خدمت شهرداران نیز براساس تبصره 2 به این شکل مشخص شد:

الف- استعفای کتبی یا تصویب شورا

ب- برکناری توسط شورای شهر در صورت از دست دادن یکی از شرایط قانونی

ج- تعلیق طبق مقررات.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نسبت اعضای اصلی و علی‌البدل شوراهای شهر به جمعیت مشخص شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X