رئیس پلیس آگاهی بر لزوم مسوول سازی تمام دستگاه ها در مقابله با قاچاق تاكید كرد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردارسردار محمدرضا مقیمی در بیست و یكمین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا با تاكید بر لزوم تقویت و تجهیز رده های مبارزه با قاچاق كالا و ارز، افزود: پیشگیری و مقابله با قاچاق كالاهای هدف، باید مدنظر قرار گیرد.
وی همچنین به شناسایی مناطق آلوده به قاچاق با برنامه ریزی صحیح تاكید كرد و افزود: آسیب شناسی پرونده های ملی و مهم كالای قاچاق نیز یك ضرورت است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا در ادامه مأموریت مبارزه با سرقت و جرایم خشن در سال 95 را یك اقدام حائز اهمیت دانست و گفت: انجام این مأموریت باید به افزایش احساس امنیت در جامعه منتج شود.
وی بر كشف به همراه استرداد اموال مالباخته و همچنین برخورد مناسب و حرفه ای مأموران با مالباختگان تأكید كرد.
این مقام عالی انتظامی همچنین بر ادامه روند مسئول سازی نهادها و ارگان های دولتی و خصوصی در ایفای نقش خود تأكید كرد و گفت: باید بر استفاده حداكثری از توان سازمان در راستای اقدامات پیشگیرانه و پیشدستانه تمركز شود.
مقیمی با تشریح دو برنامه مهم این پلیس در سال 95 گفت: مقابله و كشف كالای قاچاق ملاك نیست بلكه جلوگیری از ورود كالای قاچاق به كشور معیار است.
وی اضافه كرد: ارتقاء توان علمی و حرفه ای ، سرعت كشف جرایم به ویژه جرایم سازمان یافته و مهم و همچنین توسعه كمی و كیفی خدمات انتظامی متناسب با افزایش تسهیلات ، سرعت و سطح پاسخگویی، از اهداف مهم پلیس آگاهی است.
مقیمی با بیان اینكه برای تحقق این اهداف دو رویكرد مشخص شده است رویكرد اول را تقویت و توسعه فعالیت های اطلاعاتی برشمرد و گفت: كار علمی و اطلاعاتی برای پرونده های تشكیل شده و تكمیل مستندات پرونده قبل از دستگیری با توجه به قانون جدید آیین دادرسی كیفری یك ضرورت غیرقابل انكار است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا، بهره گیری از تجهیزات و آزمایشگاه ها در كشف علمی جرم را رویكرد دوم معرفی كرد و گفت: تجهیز مراكز تشخیص هویت یكی از اولویت ها در راستای این رویكرد است.
مقیمی ادامه داد: ایمان و اعتقاد پلیس آگاهی به كشف علمی جرم ، توجه به تیم های بررسی صحنه جرم به عنوان سرانگشتان پلیس آگاهی و اعتقاد راسخ به بهره وری از قانون طلایی صحنه جرم در تحقق رویكرد دوم حائز اهمیت است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا اولویت مأموریت های ابلاغی پلیس آگاهی را برابر منویات فرماندهی كل قوا مبارزه با قاچاق كالا و ارز ، مبارزه با سرقت و مبارزه با جرایم مهم و خشن معرفی كرد.
مقیمی با اشاره به اولویت مأموریتی مبارزه با قاچاق كالا و ارز در سال 94 گفت: محور فعالیت استان ها در مأموریت مبارزه با قاچاق ، بر مبنای تدابیر سردار فرماندهی ناجا در قرارگاه مبارزه با قاچاق كالا و ارز می باشد.
این مقام انتظامی تأكید كرد: مأموریت مقابله و كشف ملاك نیست بلكه جلوگیری از ورود كالای قاچاق به كشور ملاك و معیار است.

** نقش محوری مركز مطالعات راهبردی ناجا در پیشبرد اهداف سازمان
سردار احمدرضا رادان رئیس مركز مطالعات راهبردی ناجا با اشاره به اهداف و رویكردهای این مركز بر نقش مركز مطالعات راهبردی ناجا در پیشبرد اهداف سازمان تأكید كرد.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات مركز مطالعات راهبردی ناجا گفت: این مركز یك بخش تازه متولد شده در ناجا است و برای طی مسیر تكامل خود نیاز به همراهی همه فرماندهان و مدیران ناجا دارد.
رادان با بیان اینكه تشكیل و ساماندهی این مركز مطابق تدابیر مقام معظم رهبری صورت گرفت، افزود: هر فرماندهی چه در سطح عالی ، میانی، تاكتیكی و عملیاتی لازم است سه نكته را مدنظر قرار دهد.
رئیس مركز مطالعات راهبردی ناجا اضافه كرد: هر فرماندهی لازم است برای پیشبرد اهداف گذشته را ببیند ، آینده پیش رو را در نظر بگیرد و حال را دنبال كند. توجه به این سه عنصر بسیار حیاتی و حائز اهمیت است .
رادان تأمین دانش و جهت گیری راهبردی را یكی از ضرورت های ایجاد مركز مطالعات راهبردی ناجا برشمرد و گفت: این مركز مطابق با دیدگاه ها و مبتنی بر نظرات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شكل گرفته است.
وی، تاریخ شروع به كار اداری و تشكیل كارگروه ها و معاونت ها این مركز را در تیرماه 94 اعلام كرد و افزود: شروع فعالیت مطالعاتی و تحقیقاتی این مركز در مهرماه 94 كلید خورد و در این مركز گام های راهبردی در راستای پیشبرد اهداف سازمان برداشته شده است.
رادان، پویش ، پایش و تحلیل مستمر سازمانی را مأموریت اول این مركز برشمرد و خاطر نشان كرد: معماری ناجای آینده نیز از اهداف این مركز است.
وی با اشاره به مراحل معماری «نیروی انتظامی آینده» گفت: بررسی وضع موجود از طریق بررسی روزها و روند گذشته و چگونگی شكل گیری وضع موجود اولین مرحله است.
رادان معماری ناجای آینده ( وضع مطلوب ) در افق زمانی مشخص را دومین مرحله معرفی كرد.
این مقام انتظامی افزود: مرحله گذر و چگونگی گذر از وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب نیز سومین مرحله است.
سردار رادان اتخاذ رویكرد تمدن در چارچوب گفتمان انقلاب اسلامی ، ایمان و معنویت و ولایت محوری را در رسیدن به معماری ناجای آینده، مهم و كارآمد دانست.
وی بر لزوم نگاه ' مجاهد مسئول ' به جای ' مأمور و معذور' تأكید كرد و گفت: مردمی كردن امنیت ، تقدم پیشگیری اجتماعی بر پیشگیری امنیتی و انتظامی و عبور از مرحله اقناع اجتماعی به هدایت و اثرگذاری رفتار اجتماعی بسیار مهم است.
رادان همچنین از برگزاری همایش تمدن نوین اسلامی به همت نیروی انتظامی خبر داد و گفت: باید در آینده با معماری پلیس آینده و اندیشه های اسلامی و پلیس مجاهد گام برداریم.
وی اضافه كرد: چنانچه پلیسی بر تراز انقلاب می خواهیم باید بر مبنای اصول و ارزش های اسلامی و اخلاقی، مكتب آفرین باشیم.
اجتمام(1)9105** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس پلیس آگاهی بر لزوم مسوول سازی تمام دستگاه ها در مقابله با قاچاق تاكید كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X