همسر نخست وزیر ژاپن:برای صلح جهانی جامعه ای به دست بانوان ایجاد شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «آكیه آبه» روز دوشنبه در نخستین سمینار مشترك ایران و ژاپن با عنوان زنان، صلح و توسعه پایدار افزود: این بانوان هستند كه نقش اتصال حیات را بر عهده دارند و با تشكیل جامعه ای برای صلح جهانی نه تنها منافع ملی كشور خود كه روابط متقابل ملت ها در اولویت قرار می گیرد.
وی تصریح كرد: پس هر كشوری بایستی به نقش فعال زنان در جامعه برای رسیدن به صلح جهانی پایدار اهمیت دهد، برای ایجاد این صلح انتظار می رود كه زنان در هر كشوری فعالانه در اداره امور جامعه مشاركت كنند.
وی خاطرنشان كرد: به عنوان نمونه در جامعه ژاپن كه تا به امروز مرد، اولویت تصمیم گیری را دارد و تصمیمات به طور عمودی از بالا به پایین انتقال داده می شود، بیش از همه چیز منافع ملی مدنظر قرار داده شده است.
آبه ادامه داد: ارجحیت در ساختار جامعه عمودی با منافع ملی است و اینجاست كه منافع ملی یك كشور با منافع ملی كشور دیگر با یكدیگر برخورد می كند و نه تنها باعث صلح جهانی نمی شود كه نزاع و درگیری را ایجاد می كند.
رئیس بنیاد تشویق مشاركت اجتماعی ژاپن افزود: 2 كشور ایران و ژاپن بیش از یك هزار و 500 سال است كه از طریق جاده ابریشم تعامل دارند و من به عنوان یك ژاپنی به این روابط دوستانه بین این 2 كشور افتخار می كنم چرا كه ایران كشوری پیشرفته است و ملت آن در سایه تعالیم اسلامی تلاش كرده اند تا موقعیت و جایگاه زنان را در جامعه تثبیت كنند.
آبه ادامه داد: به عنوان یك زن برای پیشبرد موقعیت و احقاق حقوق زنان تلاش می كنم و وظیفه خود می دانم كه محیطی آرام برای فعالیت بانوان فراهم كنم تا با مشكلات كمتر بتوانند نقش بهتری ایفا كنند.
وی در ادامه اظهار كرد: بنیاد صلح ساساكاوا هر ساله 10 كارآموز دیپلمات دانشكده روابط بین الملل وزارت امورخارجه را به ژاپن دعوت می كند و تا به امروز 56 ایرانی به ژاپن اعزام شده اند.
وی گفت: باور دارم این عملكردها باعث تحكیم روابط دوستانه بین 2 كشور شده است و از این به بعد تلاش می كنیم با مشاركت زنان نقش و فعالیت های آنان را در جامعه اسلامی توسعه دهیم و تصویر مطلوبی بر نسل جوانان ایرانی نسبت به كشور ژاپن ایجاد كنیم تا آنان در آینده همانند پلی برای همكاری ژاپن و ایران شوند.
وی ابراز امیدواری كرد كه سمینار مشترك ایران و ژاپن با عنوان زنان ، صلح و توسعه پایدار، توسعه و ارتقای روابط دوستانه بین ایران و ژاپن و همچنین توسعه اجتماعی زنان را تشدید كند.
نخستین سمینار یكروزه مشترك ایران و ژاپن با عنوان زنان، صلح و توسعه پایدار امروز با حضور شهین دخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آكیه آبه همسر نخست وزیر ژاپن، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه ، یوهی ساساكاوا رئیس بنیاد صلح ساساكاوا و معصومه ابتكار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه در حال برگزاری است.
اجتمام ** 7268 ** 9314**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همسر نخست وزیر ژاپن:برای صلح جهانی جامعه ای به دست بانوان ایجاد شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X