ليگ دسته يك فوتبال/ نبرد قعرنشينان اميدوار به بقا

به گزارش ايرنا تنها دو بازي تا روشن شدن تكليف تيم هاي مدعي صعود و گزينه هاي سقوط ليگ دسته اول فوتبال كشور باقي مانده و به جز تيم آلومينيوم هرمزگان كه به ليگ دو سقوط كرده است، تيم هاي سيزدهم تا نوزدهم جدول همچنان از شانس لازم براي ماندن در ليگ يك برخوردار هستند.
گل گهر سيرجان با 43 امتياز، پارسه تهران 40 امتياز ، گيتي پسند 39 امتياز ، شهرداري اردبيل 38 امتياز، فولاد يزد 38 امتياز ، پاس همدان 36 امتياز و داماش با 35 امتياز رده هاي سيزدهم تا نوزدهم جدول را در اختيار دارند.
نبرد تيم هاي گيتي پسند اصفهان و پاس همدان در واقع فينال تيم هاي قعر جدول است هر چند گيتي پسند يك قدم جلوتر از پاس بوده و وضعيت بهتري دارد.
شاگردان واهيك طروسيان سرمربي ارمني تيم گيتي پسند اصفهان هم اكنون در مرز بقا و سقوط قرار دارند و در واقع تلاش آنها ارتقا اين جايگاه و در امان ماندن از سقوط خواهد بود.
گيتي پسندي اصفهان در صورت پيروزي در مقابل پاس گامي بلند براي ماندن در ليگ يك برداشته است و مي تواند با آرامش بهتري در بازي پاياني به مصاف مس رفسنجان برود.
اين تيم اگر بتواند از سد تيم پاس عبور كند 42 امتيازي مي شود و در صورت باخت يا تساوي تيم پارسه مي تواند صعود يك پله اي در جدول داشته باشد.
اما شكست گيتي پسند اصفهان مي تواند اين تيم را حتي تا رده هجدهم پايين ببرد و شرايط صعود را براي تيم پاس مهيا سازد.
نماينده اصفهان سعي دارد با استفاده از شرايط ميزباني و برخورداري از بازيكنان با تجربه به سه امتياز سرنوشت ساز اين بازي برسد.
در اين سوي ميدان، تيم پاس با لشكري نصفه و نيمه به اصفهان رفته است.
نادر هوشيار و سيدجمال معصومي به دليل محروميت و مجيد غلامنژاد به خاطر مصدوميت در تركيب اين تيم حضور ندارند.
شاگردان اكبر محمدي اين روزها با وعده و وعيد مسئولان مواجه شده اند و در صورت پيروزي علاوه بر پاداش، درصدي از قراردادهاي خود را نيز دريافت خواهند كرد.
پيروزي براي پاس در اين بازي به نوعي از نان شب هم واجب تر است و سفيد و سبزپوشان اگر بتوانند پيروز ميدان شوند، اميدهاي اين تيم براي بقا بيشتر مي شوند هر چند ساير نتايج تيم ها نيز تاثير مستقيم بر ماندن يا سقوط پاس دارد.
پاس در صورت تساوي و شكست ديگر نمي تواند اميدوار به بقا در ليگ يك باشد و دومين سقوط تاريخي اين تيم در همدان رقم خواهد خورد.
هر دو تيم پاس و گيتي پسند نمي توانند با تساوي به هفته پاياني و بقا در ليگ يك اطمينان داشته باشند بنابراين پيروزي در اين ديدار سرنوشت ساز ناجي تيم پيروز خواهد شد.
پاسي ها اگر در اين ديدار به برتري برسند با 39 امتياز در بهترين حالت تا رده پانزدهم و در شرايط عادي يكي دو پله صعود خواهد كرد.
شكست پاس هم شايد با سقوط يك پله اي اين تيم و از دست دادن اميد ماندن در ليگ يك همراه شود ضمن اينكه تساوي پاس تغييري در جايگاه اين تيم نمي دهد و فقط تيم داماش مي تواند با برد جاي پاس را در رده هجدهم يا بالاتر بگيرد.
ديدار دو تيم گيتي پسند اصفهان و پاس همدان فردا سه شنبه همزمان با ساير ديدارهاي ليگ يك از ساعت 17 در ورزشگاه آرارات اصفهان برگزار خواهد شد.
7520/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ليگ دسته يك فوتبال/ نبرد قعرنشينان اميدوار به بقا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X