سياسي كاري براي ماندن يا حركت در مسير تحول؟ تبليغات زود هنگام شوراي شهر ايلام با قرباني كردن شهردار

در اين مطلب بدون نام بردن از نويسنده آمده است: مردم شهر ايلام بيدار و هوشيار هستند و فاصله بين حرف تا عمل را تشخيص مي دهند و ديگر توان و تحمل در حاشيه قرار گرفتن و بازيچه شدن در ميدان سياسي مسئولان و منتخبان آنها را ندارند.
در حاليكه هم اكنون شهر ايلام به يك كارگاه عمراني تبديل شده و مديريت شهري به دنبال رفع خلاهاي موجود براي ارائه خدمات مطلوب عمراني به شهروندان و رسيدن به حداقل استانداردهاي يك شهر است اما طي روزهاي اخير شاهد نطق هاي آتشين و حماسي برخي اعضاي شورا و دامن زدن برخي شوراييان در فضاي مجازي و رسانه اي ايلام بر طبل مخالفت و استيضاح شهردار بوديم.
نطق هايي كه بيشتر جنبه تبليغاتي زودرس، براي انتخابات آينده شوراي اسلامي شهر و روستا توسط برخي اعضا مطرح مي شود ولي بايد تاكيد شود كه اين نطق ها بيشتر چرخه موتور متحرك عمراني شهر را به جاي تسريع در روند اجرايي فلج خواهند ساخت.
درگير بودن مديريت كلان شهري و مديران زير مجموعه براي پاسخ گويي به نطق هاي هفتگي، سهم خواهي و امتياز خواهي برخي اعضاي شورا از مديريت شهري باعث مي شود كه امور عمراني روندي كند به خود بگيرد.
اعضاي منتقد شوراي اسلامي شهر بايد به عموم شهروندان بگويند كه نسبت به بررسي عملكرد شهردار منتخب خودشان در اين سه سال گذشته كجا بودند؟ آيا غفلت كرده بودند؟ چرا در اين سه سال نطق هاي اين چنين آتشين و علني عليه مديريت شهري منتخب و منصوب خودشان نداشتند؟
بله، در واقع اين بزرگترين نقد عليه عملكرد خود اعضاست آنها بايد به مردم پاسخ دهند در اين سه سال كدام اقدام موثر و راهگشا و گره گشا را براي پيشبرد اهداف مديريت شهري در جهت توسعه عمران شهري انجام داده اند؟ و آيا وقت خود را براي انتصاب گزينه ها بر مناصب مختلف در بدنه شهرداري تلف كرده اند ياخير؟ اعضاي شوراي شهر خود بايد بگويند چطور و چگونه، چه كسي و چرا شهردار كنوني انتخاب شد؟ اگر ضعفي در شهردارها وجود دارد، مطمئنا شوراي هاي شهر ضعيفي در عقبه اين انتخاب بوده است.
به نظر مي رسد اعضاي شوراي اسلامي شهر به جاي جنجال آفريدن گاها تبليغاتي و حماسي به تقويت شهردار در پيشبرد امور عمراني و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان بپردازند چرا كه مردم شهر ايلام طالب كار هستند تا نطق هاي آتشين تبليغاتي…
اعضاي شوراهاي شهر به جاي پرداختن به مسائل حاشيه اي و دخالت در انتصاب و رفت و آمد در پست هاي كليدي شهرداري، به نظر بايد برنامه اي براي افزايش درآمد زايي شهرداري تدوين و ارائه نمايند.
متاسفانه زماني كه در نهادي همچون شهرداري چشمان طمع برخي به آن دوخته شده و تنها منافع شخصي و جريانات پشت پرده در آن حاكم است قطعا نبايد انتظار تقسيمات به موقع و درست را از مديريت شهري داشت.
در اين گزارش بايد اشاره شود كه شهردار بايست خود را با تعداد زيادي سليقه و نظر كه همگي منتخب مردم هستند وفق دهد و رضايت آنها را علاوه بر شهروندان جلب نمايد.
تعدادي نظر و سليقه كه خود در يك مجموعه اي به نام شورا براي تصميم گيري دچار مشكل بوده و نبود اتحاد وانسجام را تجربه مي كنند و در برخي موارد به توافق نهايي و كارساز نمي رسند.
متاسفانه در يك مطالعه ميداني كه صورت داديم مشاهده شده در شهر ايلام كه پروژه هاي انصافا خوبي كه گره هاي ترافيكي چند ساله را حل نموده اند … اما از سوي شوراي قسم خورده منتقد ناديده گرفته شده است …
به نظر مي رسد حالا كه سال آخر عمر چهارمين دوره شوراي اسلامي شهرهاست، برخي اعضاي منتقد به جاي جنجال آفريدن به دنبال كارها و خدمات ماندگار براي مردم باشند چرا كه مردم شهر ايلام در انتخابات اخير نشان دادند كه طالب چهره هاي جديد بر مسند تصميم گيري هاي سياسي و اجرايي هستند و افرادي كه توان خدمت ندارند را از صحنه بازي خارج خواهند كرد.
مردم شهر ايلام بيدار و هوشيار هستند و فاصله بين حرف تا عمل را تشخيص مي دهند و ديگر توان و تحمل در حاشيه قرار گرفتن و بازيچه شدن در ميدان سياسي مسئولان و منتخبان آنها را ندارند.
مردم ديگر كم كاري و سهل انگاري مديران و نمايندگان خود براي رفع مشكلات از جمله مسائل عمراني را قبول نخواهند كرد.
مردم اين شهر ديگر توان تحمل كمبود و كاستي ها و مشاهده بازي سياسي و نطق هاي انتخاباتي را ندارند؛ پس بهتر است اعضاي شورا به دنبال تسهيل امور براي ارائه هر چه سريع تر و با كيفيت تر خدمات عمراني به شهروندان باشند تا جنجال آفريني هفته اي يك بار آنها به صورت علني…
سهم خواهي و منفعت طلبي شخصي برخي منتخبان مردم ديگر بس است. رسانه اي شدن برخي اختلاف ها بين شورا و شهر داري به جاي تعامل و همكاري و تدوين برنامه هاي مدون و اجرايي كردن آنها جهت رفع گره هاي شهري شك و شبهه اي در بين شهروندان ايجاد كرده است كه به نظر مي رسد اين اختلاف هاي غير كاري نبايد در بين مردم سرايت پيدا بكند.
هر چند انتقاد كردن، سئوال و حتي استيضاح از شهردار و زير مجموعه آن كار و وظيفه قانوني شوراي شهر است اما بايد انتقاد منصفانه و مستند و نه از روي فشار آوردن براي تحقق درخواست هاي شخصي برخي ها باشد.
بنابراين طرح استيضاح شهردار ايلام بازي براي ماندن شوراييان و تبليغات زود هنگام انتخابات سال 96 است.
منبع: پايگاه خبري آفتاب ايلام
6033

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سياسي كاري براي ماندن يا حركت در مسير تحول؟ تبليغات زود هنگام شوراي شهر ايلام با قرباني كردن شهردار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X