صدور اخطاريه به 236 واحد اقامتي غيرمجاز در قم

به گزارش ايرنا از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم، عيسي رضايي روز دوشنبه با اشاره به اينكه اين تعداد واحد اقامتي غير مجاز با بررسي و پيگيري كارشناسان اين اداره كل و گزارش هاي مردمي شناسايي شده اند گفت: در مرحله اول اخطاريه و تذكر براي جمع آوري واحدهاي اقامتي غيرمجاز صادر كرده ايم كه در صورت همكاري نكردن، با كمك اداره كل اماكن نيروي انتظامي اقدام به پلمپ اين واحدها خواهيم كرد.
وي افزود: در واحدهاي اقامتي مجاز و داراي استاندارد و ضوابط، تابلوهاي تحت نظارت اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نصب شده است، ضمن اينكه در قسمت پذيرش مسافر نيز مجوز فعاليت از اين اداره كل بايد موجود باشد، در غير اينصورت واحد اقامتي غيرمجاز محسوب مي شود.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم با اشاره به اينكه واحدهاي اقامتي غيرمجاز فاقد امنيت و بهداشت هستند گفت: طي بازديد كارشناسان واحدهاي اقامتي غيرمجاز بدون پروانه بهره برداري، استانداردهاي لازم خدماتي و بهداشتي و ايمني را رعايت نمي كنند، از اين رو پاسخگوي نياز زائران نيست.
رضايي ادامه داد: شهروندان و زائران با احساس مسئوليت در اين خصوص و جهت همكاري با اين اداره كل در صورت مشاهده واحدهاي اسكان غيرمجاز مسافر و ارايه انتقاد و پيشنهاد و گزارش در خصوص تاسيسات گردشگري با شماره 8- 37603427 براي رسيدگي كارشناسان در اسرع وقت با اداره كل ميراث فرهنگي قم تماس حاصل كنند.
وي با اشاره به اينكه تعداد واحدهاي اقامتي در اين استان بايد توسعه پيدا كند گفت: در صورتي كه واحدهاي اقامتي مجاز افزايش پيدا نكند شاهد فعاليت واحدهاي غيرمجاز خواهيم شد، لذا اين اداره كل با هدف تشويق سرمايه گذاران بخش خصوصي جهت افزايش ارايه خدمات اقامتي، گردشگري و رفاهي به زائران فعاليت مي كند، از اين رو نيازمند همكاري و سياست هاي تشويقي توسط نهادهاي مربوطه در اين حوزه هستيم.
رضايي با بيان اينكه در قم بيش از 400 واحد تاسيسات گردشگري فعال است گفت: از اين تعداد 51 واحد هتل و هتل آپارتمان، 54 واحد مهمانپذير، 90 واحد مجتمع گردشگري بين راهي، 140 خانه مسافر و ساير واحدهاي پذيرايي براي خدمت رساني به زائران، فعال است.
به گفته وي، تاسيسات گردشگري توسط سه تيم بازرسي اين اداره كل مورد نظارت و بازرسي قرار مي گيرند تا خللي در ارائه خدمات به مسافران صورت نگيرد.
8138/ 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدور اخطاريه به 236 واحد اقامتي غيرمجاز در قم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X