دانشنامه زن مسلمان در دست تدوين است

به گزارش ايرنا، ناهيد طيبي روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه دانشنامه زن مسلمان فعاليت خود را از مردادماه سال 94 آغاز كرده است گفت: با حضور متخصصان در اين حوزه، 22 جلسه برگزار شد كه در آن 280 مدخل به تصويب نهايي رسيد و در دست تدوين قرار گرفته است.
مدرس حوزه علميه، افزود: در اين دانشنامه موضوع ها و مسائل به صورت كاربردي و با نگاهي به جايگاه زنان در دين اسلام و بر اساس نياز زنان جامعه طي شش سال آينده پيش بيني شده است تا در شش جلد و دو هزار مدخل تهيه شود.
وي از راه اندازي سايت دانشنامه زن مسلمان خبر داد و گفت: اين دانشنامه داراي مقاله ها و اخبار در خصوص زنان به آدرسwww.muslimapedia.com به صورت آزمايشي راه اندازي شده است و روزانه بازديد كننده دارد كه همزمان با ولادت حضرت زهرا(س) در اسفندماه امسال از اين سايت به صورت رسمي رونمايي مي شود.
طيبي با بيان اينكه دانشنامه زن مسلمان توسط گروه هاي علمي تدوين شده است گفت: اين دانشنامه از سه گروه علمي تاريخ، علوم اسلامي و انساني تشكيل شده است كه اين گروه ها در حوزه تاريخ مقالات تاريخي و در گروه علوم انساني محورهاي جامعه شناسي، روان شناسي، اقتصادي و علوم سياسي و در گروه علوم اسلامي محورهاي فقه، حقوق، علوم قرآني، كلام و علوم تربيتي را بررسي مي كنند.
وي ادامه داد: طرح تدوين اين دانشنامه بر اساس پاسخگويي به نيازهاي علمي جامعه زنان اسلامي و حتي غير اسلامي تهيه شده است.
وي با اشاره به ضرورت تهيه اين دانشنامه اظهار داشت: با توجه به كمبود طرح هاي مشابه در معرفي دانش و بينش اسلام در حوزه زن و خانواده و نياز جامعه علمي به منبعي كه نظام مطلوب اسلامي در حوزه مطالعات زنان را تبيين كند باعث شد تا اين دانشنامه تهيه شود.
طيبي، نشر مباني و آموزه هاي ديني در حوزه زن و خانواده و دفاع از آنها، ارتقاي مباحث ديني، كمك به رشد عمومي جامعه علمي در حوزه زنان، ارتباط علمي و فكري با مراكز و موسسات پژوهشي و علمي مختلف، معرفي دستاوردهاي پژوهشي عمدتا حوزوي و ايجاد زمينه تبادل انديشه و ارتقاي سطح مطالعات بانوان را از اهداف تدوين اين دانشنامه برشمرد.
وي خاطرنشان كرد: دانشنامه فاطمي و دانشنامه زن ايراني نيز توسط نهادهاي مربوطه در حوزه زنان در كشور در حال تهيه است كه با دانشنامه زن مسلمان هيچ گونه تداخلي ندارد و مختص به همه گروه هاي سني است.
/8138/ 1175

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشنامه زن مسلمان در دست تدوين است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X