اعضاي انجمن كتابخانه هاي سقز: خريد كتاب برعهده شهرستان باشد

به گزارش ايرنا تحقق قطعي نيم درصد درآمد شهرداري براي پرداخت به كتابخانه، تشكيل انجمن خيران كتابخانه ساز، افزايش تعداد كتابخانه ها و سالن هاي مطالعه در حاشيه هاي شهر از ديگر مواردي بود كه روز دوشنبه در اين هم انديشي در محل برگزاري جلسه هاي كتابخانه عمومي شهيد ملامحمد اميني سقز مطرح شد.
در اين هم انديشي، معاون سياسي و انتظامي فرماندار ويژه سقز هم با بيان اينكه بايد مردم را با كتابخانه ها آشتي داد خواستار توسعه و تقويت ايستگاه هاي مطالعه كتاب در اداره ها، ارتباط كتابخانه هاي عمومي با كتابخانه هاي دانشگاه ها و مدارس و مجهز شدن كتابداران به علم روز كتابداري شد.
اسماعيل رستم پور افزود: براي تقويت فرهنگ مطالعه بايد اقدام هاي جدي و مستمري انجام داد و در اين راه پدر و مادر و آموزش و پرورش نقش مهم و اساسي تري بر عهده دارند.
احمد اميني عضو انجمن كتابخانه هاي عمومي سقز هم بر ارائه خدمات اينترنتي و نرم افزاري توسط كتابخانه ها، توسعه نيروي انساني، جدا سازي فضاي محققان از مراجعه كنندگان در كتابخانه هاي عمومي تاكيد كرد.
سرپرست كتابخانه هاي عمومي شهرستان سقز نيز گزارشي از اقدامات انجام شده در سال 94 ارائه و عنوان كرد: بازديد دانش آموزان از كتابخانه ها، تشكيل گروه هاي مطالعاتي، برگزاري نشست كتابخوان در مدارس و برپايي پنج نمايشگاه كتاب از جمله اين موارد بوده است.
پروين قلعه كوهي اعلام كرد: در آمد كتابخانه هاي عمومي در سال گذشته از محل نيم درصد درآمد شهرداري، حق عضويت اعضا، اعتبارات تملك دارايي و كمك هاي اداره كل 430 ميليون ريال بوده و افزون بر 390 ميليون ريال آن هزينه شده است.
وي يادآور شد: شهرستان سقز داراي 9 كتابخانه مشاركتي و پنج كتابخانه نهادي است كه كتابخانه هاي نهادي داراي چهار هزار نفر عضو و 62 هزار و 795 نسخه كتاب هستند.
سقز در 190 كيلومتري شمال غربي سنندج واقع شده است.
7249/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعضاي انجمن كتابخانه هاي سقز: خريد كتاب برعهده شهرستان باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X