آغاز ششمین روز نمایشگاه كتاب/ یار مهربان منبع دانایی

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، كتاب و نمایشگاه كتاب چیست كه خیل عظیم علاقه مندان را به خود جذب می كند و آنان را تا پاسی از شب در غرفه ها برای پیداكردن اثر مورد نظر به تكاپو می اندازد.
كتاب منبع آگاهی و اطلاعات است و انسان با كمك آن به دنیایی از دانایی و خرد پا می گذارد. كتاب انسان را از بسیاری از بلایا دور كرده و راه درست را به او نشان می دهد.
كتاب هر چند مشتاقان زیادی دارد اما هنوز برخی به مزایای این وسیله بی توجه هستند. چرا این وسیله با این همه تاثیرات مثبت هنوز در میان برخی از ما جایگاهی ندارد و حاضر نیستیم حتی زمان كوتاهی از تعالیم این یار مهربان بهره بگیریم.
شاهد این مدعا نمایشگاه های سالانه كتاب تهران است ، هر چند این رویداد بزرگ بین المللی همه ساله برگزار می شود ، اما با نگاهی گذرا به آمار كتاب خوانی در می یابیم كه سرانه مطالعه كشور در همان اعداد گذشته ( 3 تا 30 دقیقه)باقی مانده است.
شمارگان كتاب ها هنوز در میان اعداد 500 و 1000 جا خوش كرده است و ناشران نیز برای جبران اندكی از هزینه های خود قیمت ها را بالابرده اند و با این كار گروه دیگری نیز از دسترسی به كتاب محروم شده اند.
كاغذ هنوز متاع گرانقیمتی است و ناشران و مولفان در این بازار حرف هایی دارند. اما در این وضعیت خواننده و مصرف كننده در كجای كار است؟
خواننده در این چرخه، گرانی و فرصت ناكافی را عامل روی گردانی از كتاب و كتابخوانی می داند اما كتابخوان های واقعی زیاد به این گرانی ها توجهی ندارند.
اردیبهشت ماه بهار كتاب و كتابخوانی در كشور است زیرا هر سال در چنین ایامی نمایشگاه بین المللی كتاب كه می توان آن را یكی از رویدادهای بزرگ فرهنگی كشور یاد كرد آغاز می شود.
امسال بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی تهران به شعار' فردا برای خواندن دیر است' مزین شده تا خواندن از كودكی و سنین پایین شروع شود.
در دوره های گذشته نمایشگاه هر سال حدود 5 میلیون علاقه مند از نمایشگاه بین المللی كتاب بازدید كردند امسال
باتوجه به تغییر محل نمایشگاه از مصلا به شهر آفتاب، هنوز معلوم نیست كه میزان شركت كنندگان چقدر است با اینحال گزارش ها نشان می دهد كه در مدت پنج روز برپایی این رویداد، استقبال مناسبی از این رویداد به عمل آمده است.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» از 15 اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برپا شده است. این نمایشگاه تا 25 اردیبهشت ماه میزبان عموم علاقه مندان است.
مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس (عوارضی اتوبان تهران - قم) ، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب با حدود 138هكتار وسعت در مجاورت مرقد مطهر امام راحل واقع شده كه به عنوان محل برگزاری نمایشگاههای بین المللی تهران مورد استفاده قرار می گیرد.
فراهنگ 9353** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز ششمین روز نمایشگاه كتاب/ یار مهربان منبع دانایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X