كنفرانس سه جانبه تبادل دانش بین ایران، فرانسه و آلمان در اصفهان آغاز شد

به گزارش ایرنا، این همایش در راستای اجرایی شدن تفاهمنامه همكاری علمی بین دانشگاه های اصفهان، استراسبورگ فرانسه و فرایبورگ آلمان و به مدت دو روز برگزار می شود .
بر این اساس نخستین همایش در سال 2016 در اصفهان، دومین همایش در سال 2017 در استراسبورگ و سومین همایش سال 2018 در فرایبورگ برگزار خواهد شد.
هدف از برگزاری این كنفرانس سه جانبه بررسی سوابق و پیشینه تعاملات علمی، فنی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بین كشورهای ایران، فرانسه و آلمان و تبادل نظر دانشمندان، صاحب نظران و فرهیختگان كشورهای مذكور برای ارتقای همكاریها ست.
دانشگاه اصفهان از یك دهه گذشته با این دانشگاه ها همكاری داشته و شهر اصفهان نیز با شهر فرایبورگ آلمان خواهرخوانده است.
ایجاد زمینه های لازم برای تعامل بین متخصصان داخلی و خارجی، همكاری در پژوهش های مشترك بویژه چاپ مقاله و كتاب و تبادل استاد و دانشجو از دیگر اهداف این همایش است.
دانشگاه های صنعتی اصفهان و هنر اصفهان در برگزاری این همایش همكاری دارند و دو میزگرد نیز در این كنفرانس برگزار می شود.
رئیس دانشگاه اصفهان در مراسم آغاز به كار این كنفرانس گفت: در دنیای كنونی علم و دانش مرز جغرافیایی و سیاسی نمی شناسد و دانشمندان را نمی توان در پشت دیوارها و مرزهای كشورها محدود كرد.
هوشنگ طالبی افزود: امروز با پیشرفت فناوری هایی مانند ارتباطات ، میلیونها واحد دانش به سرعت در دنیا منتشر می شود اما آنچه مهمتر از فناوری برای انتشار دانش است باورها، ذهن و فرهنگ محققان است.
وی با بیان اینكه محققان علم خود را با آسودگی خیال و فارغ از بی اخلاقی ها منتشر می كنند، اظهار كرد: آنچه مهم است باور و فرهنگ شدن تولید دانش در سراسر جهان در ذهن ماست.
وی ادامه داد: ما با این باور این كنفرانس را با عنوان تبادل دانش برگزار می كنیم تا فضایی برای تولید دانش فراهم شود.
استراسبورگ و فرایبورگ از دانشگاه های بزرگ و معتبر كشورهای فرانسه و آلمان و دارای كرسی زبان و ادبیات فارسی هستند.
دانشگاه استراسبورگ (Strasbourg) در شهر استراسبورگ ایالت آلزاس كشور فرانسه، بزرگترین دانشگاه این كشور با 43 هزار دانشجو و بیش از چهار هزار پژوهشگر است.
دانشگاه فرایبورگ ( Freiburg) نیز به عنوان یكی از دانشگاه های برتر و بزرگ آلمان با 21 هزار دانشجو از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا به شمار می آید.
دانشگاه اصفهان با 70 سال قدمت بعنوان یكی از دانشگاه های جامع و برتر كشور دارای حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هیات علمی است.
اصفهان دومین استان دانشگاهی كشور با 176 مركز آموزش عالی و 330 هزار دانشجوی در حال تحصیل است.
7150/3011/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كنفرانس سه جانبه تبادل دانش بین ایران، فرانسه و آلمان در اصفهان آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X