بهروز افخمي: هر 20 سال يك فيلم جاسوسي مي سازم

افخمي كه عصر يكشنبه براي حضور و سخنراني در مراسم رونمايي از كتاب فلسفه فيلم نوشته احمدرضا معتمدي به بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب آمده بود، به خبرنگار ايرنا گفت: براي ساختن فيلم هاي جاسوسي و امنيتي بسيار علاقه مند هستم ولي تا زماني كه يك داستان خوب پيدا نكنم، علاقه اي به فيلمسازي ندارم.
وي كه معتقد است ساختن چنين فيلم هايي «فرمايشي نمي شود»، افزود: تاكنون دو فيلم جاسوسي با داستان خوب ساخته ام و فكر مي كنم الان نوبت ديگران است.
اين كارگردان سينما در پاسخ به اين سوال ايرنا كه چرا از رمان و داستان هاي فراواني كه با موضوع جاسوسي منتشر شده استفاده نمي كنيد؟ گفت: من از كساني هستم كه در خواندن رمان هاي جاسوسي خبره هستم ولي معتقدم به اين آساني ها داستان خوب پيدا نمي شود.
وي داستان خوب را داستاني دانست كه مطالبي درباره شگردهاي جاسوسي به بيننده ياد بدهد و فيلم روباه را از اين دسته فيلم ها برشمرد.
افخمي تاكيد كرد: به نظر من براي ساختن چنين فيلم هايي بايد داستان هايي از اين دست پيدا كرد.
وي همچنين گفت: بيشتر فيلم هاي ساخته شده در اين حوزه، داستان خوبي نداشته اند. يعني همه چيز قابل پيش بيني و حدس زدن است و به نظر من اگر چنين فيلم هايي ساخته نشود بهتر است.
افخمي فيلم روز شيطان را در سال 73 و روباه را در سال 93 روي پرده سينما برد.
داستان روز شيطان از اين قرار است كه يكي از گروهك‌هاي سلطنت طلب در پاريس طرحي براي براندازي در دست اجرا دارد و از حمايت بعضي از صاحبان قدرت در آمريكا برخوردار است.
مرحله اول اين طرح وارد كردن تدريجي قطعات يك بمب اتمي كوچك است. مرحله ديگر جاسازي آن در داخل يك چمدان است تا يك هفته قبل از بازديد نمايندگان آژانس بين المللي انرژي هسته‌اي از تأسيسات اتمي ايران، جنب ورزشگاه صدهزار نفري آزادي منفجر كرده و با اين كار، حكومت ايران را متهم به زير پا گذاشتن قراردادهاي كنترل سلاح‌هاي هسته‌اي كنند.
قطعات بمب به وسيله 11 نفر به صورت جداگانه و تحت پوشش وسايل معمولي مسافرين وارد كشور مي‌شود، اما با تصادفي كه براي يكي از حاملين بمب پيش مي‌آيد، قطعه‌اي از بمب به دست مأمورين وزارت اطلاعات مي‌افتد.
داستان فيلم روباه نيز اينگونه است كه يك مامور اسرائيلي كه براي دور جديد ترور دانشمندان اتمي به ايران فرستاده مي‌شود و اين مامور ورزيده به تنهايي كار مي‌كند و از همكاري آدم‌ هاي فريب خورده و يكبار مصرف استفاده مي‌كند كه تا آخرين لحظه از ماموريت خود خبر ندارند.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران از 15 تا 25 ارديبهشت در شهر آفتاب برپا شده است.
فراهنگ**1003**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهروز افخمي: هر 20 سال يك فيلم جاسوسي مي سازم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X