کامیون‌های دودزا در سربالایی نوسازی

بنا به گفته‌ی معاون وزیر راه و شهرسازی، به زودی شاهد تامین مالی طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و ریلی از محل قانون تولیدات رقابت‌پذیر و صرفه‌جویی سوخت خواهیم بود.

امیر امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دو حوزه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی از محورهای بسیار مهم اقتصاد مقاومتی هستند که در این زمینه در حال انجام اقدامات خوبی با مشارکت وزارت نفت هستیم و جلساتی را هفته‌ی گذشته با دکتر وکیلی در سازمان بهینه‌سازی مصرف انرژی برگزار کردیم.

وی افزود: به زودی شاهد این خواهیم بود که با بسترهای فراهم شده از محل بند "ب" ماده 12 قانون تولیدات رقابت‌پذیر از محل صرفه‌جویی سوخت، منابع مالی این طرح را فراهم و بدین ترتیب بتوانیم بخش خصوصی را به گرفتن تسهیلات برای توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی و جاده‌ای ترغیب کنیم.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: باید بتوانیم بخش اعظم ناوگان حمل ونقل جاده‌ای و ریلی فرسوده را با یارانه تسهیلات، نوسازی کنیم که این اقدام در کاهش مصرف سوخت و ارتقای ایمنی بسیار موثر خواهد بود.

امینی هم‌چنین درخصوص آخرین وضعیت طرح جامع حمل و نقل اظهار کرد: محورهای اصلی طرح جامع حمل و نقل در شورای عالی هماهنگی ترابری به تصویب رسیده و احتمالا تا بهمن ماه سال جاری منتشر خواهد شد. هم‌چنین بخش‌های قابل انتشار طرح جامع حمل و نقل قدیمی که در حال اصلاح مدلش‌های آن هستیم تا آخر خردادماه به اطلاع خواهد رسید.

وی گفت: ما به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده داده‌های مکانی در "همایش ملی ژئوماتیک" شرکت کردیم و به تشریح پنج محور اقتصاد مقاومتی پرداختیم. هم‌چنین اقداماتی که وزارت راه و شهرسازی در حوزه توسعه بسترهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای تولید داده‌های مکانی و مدیریت داده‌های مکانی داشت را در آن‌جا ارایه کردیم.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: ضعف‌های سامانه‌های نرم‌افزاری، آفت‌های مدیریتی و آفت‌های کارشناسی در حوزه حمل و نقل بررسی شد که مهم‌ترین مساله ارایه آزادی عمل به دستگاه‌های اجرایی و بسترهای تبادل داده‌های مکانی بین مردم و مسوولین بود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کامیون‌های دودزا در سربالایی نوسازی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X