ایران و ژاپن برای استفاده از زنان در دستیابی به صلح جهانی مشارکت می‌کنند

پرچم ایران و ژاپن رئیس بنیاد صلح ساساکاوا با اشاره به اینکه آثار ارزشمندی از صنایع دستی ایران در پایتخت کهن ژاپن قرار دارد، گفت: این بنیاد طی همکاری با ایران جهت حمایت از همبستگی زنان برای توسعه پایدار و صلح جهانی تلاش می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ساساکاوا رئیس بنیاد صلح ساساکاوا امروز در سمینار مشترک ایران و ژاپن با موضوع زنان، صلح و توسعه پایدار، اظهار داشت: ما ژاپنی‌ها، ایرانیان را از دوستان قدیمی خود می‌دانیم، اگر از نارا پایتخت کهن ژاپن در قرن هشتم در انتهای جاده ابریشم گذری داشته باشید، متوجه آثار فراوان ارزشمند از صنایع دستی ایران خواهید شد که پیش از هزار سال قبل وارد ژاپن شده است و تعدادی از آنها به عنوان گنجینه‌های ملی معرفی شده است. اینجاست که می‌توان درک کرد ایران از قدیم دارای فرهنگ و هنر غنی بوده است که اثر آن در بین فرهنگ و هنر ژاپن به چشم می‌خورد.

وی افزود: بنیاد نیپون که بنده در حال حاضر رئیس آن هستم سازمان مستقل از دولت است که در داخل و خارج از کشور به منظور بهبود ساختار اجتماعی جامعه به صورت گروهی و مشارکتی فعالیت می‌کند. بنیاد صلح ساساکاوا بنیاد نیپون است که یکی از اهداف اصلی آن ایجاد امنیت، صلح جهانی و رفع معضلات مختلف است و تاکنون برای توسعه اعتماد و درک متقابل بین دو کشور ایران و ژاپن گام‌هایی را برداشته‌اند.

رئیس بنیاد صلح ساساکاوا گفت: تاکنون به همکاری دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران برای تبادل نظر در خصوص مسائل دیپلماتیک همایشی به عنوان همایش ایران-ژاپن برگزار کرده‌ایم و کارآموزان دانشکده بین‌الملل را به کشور ژاپن دعوت کرده‌ایم. همچنین ازسال 2010 به طور متناوب همایش‌هایی بین ایران و ژاپن در تهران و توکیو برگزار شده است. اما همایش امروز که با همکاری مقامات دولتی، پژوهشگران و محققان برگزار شده است بحث و تبادل نظر در خصوص مهمترین مسائل بین الملل است.

ساساکاوا ادامه داد: همایش زنان، صلح و توسعه پایدار یکی از پروژه‌های جدید بنیاد صلح ساساکاوا است و با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری و دفتر مطالعات امور بین‌الملل وزارت امور خارجه برای پیگیری و حمایت از موضوع همبستگی زنان برای توسعه پایدار و صلح جهانی برگزار شده است.

وی تصریح کرد: برای پیگیری توسعه پایدار و صلح جهانی همکاری تمام اعضای جامعه ضروری است که در این همایش نقش زنان در جامعه برای رسیدن به این هدف مورد بحث قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد صلح ساساکاوا بیان کرد: طی سال‌های اخیر در سراسر دنیا، کشورها تلاش کرده‌اند برای زنان محیطی ایجاد کنند تا آنها بتوانند توانایی و قابلیت‌های خود را ارائه دهند و این امر باعث تحقق رشد و توسعه پایدار خواهد شد. زنان همواره در طیف گسترده‌ای از امور شامل آموزش، خانواده، بهداشت، سیاست و تجارت نقش ارزنده‌ای ایفا کرده‌اند.

ساساکاوا گفت: امروزه در ژاپن بیش از هر زمان دیگری نقش زنان در جامعه پررنگ‌تر شده است و یکی از ارکان‌های اصلی دولت ژاپن، حمایت از زنان جهت مشارکت و سهم بیشتر آنها در اجتماع است. در ایران نیز مانند ژاپن به نقش زنان در جامعه توجه شده و یکی از اهداف کلان قلمداد می شود. البته در هر کشوری شرایط با وضعیت فرهنگی آن کشور متفاوت است. با این حال در هر موقعیت و در هر وضعیتی که باشند عملکرد مطابق با آن صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران و ژاپن برای استفاده از زنان در دستیابی به صلح جهانی مشارکت می‌کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X