الگوریتم آموزش زبان به کامپیوتر طراحی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، زمانیکه شخص با کلمه ای مواجه می شود که معنی آن را نمی داند با مراجعه به فرهنگ لغت قادر به پیدا کردن معنی آن است و به عبارتی دیگر می تواند از این طریق نسبت به کلمات نا آشنا درک داشته باشد اما این کار برای کامپیوترها تا کنون محقق نشده است یعنی اگر شخص به زبان خود کلمه ای را برای رایانه تایپ کند قادر به درک آن نیست و به عبارت دیگر زبان غالب رایانه، انگلیسی است.

از این رو محققین دانشگاه «لیورپول» انگلیس در حال توسعه الگوریتمی هستند که ویژه رایانه است. کار این الگوریتم در واقع شناسایی زبان های دیگر است یعنی با مواجه شدن با کلمه ای نا آشنا قادر است با داشتن الگوریتمی که همچون فرهنگ لغت عمل می کند، کلمات را به زبان های مختلف تشخیص دهد. 

در حقیقت زمانیکه که رایانه با کلمه ای روبرو می شود که معنی آن را نمی داند، شروع به جستجو در فرهنگ لغت خود می کند تا معنی آن را با توجه به متن حدس یا تشخیص دهد.

به گفته محققین دانشگاه «لیورپول» گام نخست در توسعه این الگوریتم، یادگیری دقیق معنی لغت توسط رایانه است.  

با توسعه الگوریتم آموزش زبان به رایانه از این پس کامپیوترها قادر به ترجمه دقیق متون خواهند بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «الگوریتم آموزش زبان به کامپیوتر طراحی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X