تشکیل هیئت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصویب شد

صحن مجلس براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، هیئت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است، با اصلاح بندهای ب، ج، د، هـ ماده 7 قانون موضوع ماده یک به این صورت که بعد از واژه جمعیت عبارت "بیش از" افزوده شود، موافقت کردند.

همچنین بهارستان‌نشینان با حذف ماده 2 این طرح که به شرایط عزل شهردار مربوط می‌شود، موافقت کردند.

خانه ملتی‌ها با اکثریت آراء با تبصره 4 الحاقی به ماده 80 قانون موضوع ماده 7 درباره تشکیل هیئت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا موافقت کردند.

طبق تبصره 4 الحاقی به ماده 80 قانون موضوع ماده 7، هیئت تطبیق مصوبات شهرستان با عضویت و ریاست فرماندار یا نماینده وی و عضویت یک قاضی به انتخاب رئیس قوه‌قضائیه و یکی از اعضای شورای اسلامی استان به انتخاب این شورا جهت تطبیق مصوبات شورای شهر و شورای شهرستان تشکیل می‌شود و هیئت تطبیق مصوبات بخش و روستا به عضویت و ریاست بخشدار و عضویت یک قاضی به انتخاب رئیس قوه‌قضائیه و یکی از اعضای شورای اسلامی شهرستان به انتخاب این شورا تشکیل می‌شود. محل تشکیل هیئت‌های تطبیق مصوبات در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها می‌باشد.

همچنین طبق تبصره 5 الحاقی به ماده 80 قانون موضوع ماده 7، هیئت تطبیق مصوبات تهران، ری، شمیرانات و پردیس به عضویت و ریاست فرماندار تهران و عضویت فرمانداران ری و شمیرانات و پردیس، یک قاضی به انتخاب رئیس قوه‌قضائیه و یکی از اعضای شورای اسلامی استان به انتخاب این شورا تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشکیل هیئت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصویب شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X