نمايندگان طرح اصلاح موادي از قانون تشكيلات و وظايف شوراهاي اسلامي را اصلاح كردند

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني روز دوشنبه در برخي از مواد قانون مذكور اصلاحاتي انجام دادند. در قسمت هاي بند (ب)، (ج)، (د) و (ه) قانون موضوع ماده يك بعد از عبارت جمعيت، واژه بيش از افزوده شد.
نمايندگان همچنين ماده (2)، (3 ) و ماده 2 الحاقي را حذف كردند.
نمايندگان همچنين تبصره 4 الحاقي به ماده (80 ) قانون موضوع ماده (7) را به شرح ذيل اصلاح كردند:
تبصره 4: هيات تطبيق مصوبات شهرستان با عضويت و رياست فرماندار يا نماينده وي و عضويت يك قاضي به انتخاب رييس قوه قضاييه و يكي از اعضاي شوراي اسلامي استان و انتخاب اين شورا جهت تطبيق مصوبات شوراي شهر و شوراي شهرستان تشكيل مي شود و هيات تطبيق مصوبات بخش و روستا به عضويت و رياست بخشدار و عضويت يك قاضي به انتخاب اين شورا تشكيل مي شود. محل تشكيل هيات هاي تطبيق مصوبات در فرمانداري ها و بخشداري ها مي باشد.
خانه ملتي ها همچنين تبصره 5 الحاقي به ماده (80 ) قانون موضوع ماده 7 را به اين شرح اصلاح كردند:
تبصره 5- هيات تطبيق مصوبات تهران، ري، شميرانات و پرديس به عضويت و رياست فرماندار تهران و عضويت فرمانداران ري و شميرانات و پرديس يك قاضي به انتخاب رييس قوه قضاييه و يكي از اعضاي شوراي اسلامي استان به انتخاب اين شورا تشكيل مي شود.
همچنين يك تبصره به عنوان تبصره 6 به ماده(80) قانون موضوع ماده(7) الحاق شد. براساس تبصره 6 اعتراض به مصوبات شوراهاي اسلامي كشور مطابق اين ماده و تبصره هاي آن، مانع از اعتراض اشخاص نزد مراجع صالح قضايي نيست و نافي صلاحيت فقهاي شوراي نگهبان در نظارت شرعي بر مصوبات شوراهاي مذكور نمي باشد.
سيام**9103**9132 **1446

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمايندگان طرح اصلاح موادي از قانون تشكيلات و وظايف شوراهاي اسلامي را اصلاح كردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X