سازمان مالياتي براي شناسايي پردرآمدها تكليفي ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مجلس بار حذف افراد پردرآمد را خود پذيرفت و در بودجه 95 تصويب كرد كه سه دهك از پردرآمدها كه به عبارتي 24 ميليون نفر را شامل مي شود، از ليست دريافت كنندگان يارانه دولت حذف كند.

به گزارش خبرنگار انتخاب اقتصادی، تكليفي سنگين كه دولت همان روزهاي طرح اين بحث در مجلس از قول سخنگوي خود بارها به نمايندگان امكان پذير نبودن اجراي اين مصوبه را گوشزد كرد.

نمايندگان آن روز به گفته دولتمردان گوش ندادند و امروز گويا دولت گوش شنوايي براي تكاليف مجلس ندارد. اين را از گفته‌هاي تقوي‌نژاد رئيس سازمان امور مالياتي مي توان دريافت.

او در گفت و گو با انتخاب اقتصادی گفت: سازمان امور مالياتي هيچ تكليفي در خصوص شناسايي و يا ارايه اطلاعات به دولت براي شناسايي پردرآمدها ندارد.

تقوي‌نژاد در پاسخ به اينكه آيا با معرفي موديان مالياتي، كار دولت براي شناسايي اين 24 ميليون نفر راحت‌تر نمي شود؟ اظهار كرد: سازمان امور مالياتي وظيفه ندارد اطلاعات موديان را به سازمان هدفمندي يارانه‌ها ارايه دهد.

او متذكر شد: اين وظيفه خود سازمان هدفمندي يارانه‌ها و سامانه اطلاعاتي اين سازمان است كه نسبت به شناسايي افراد پردرآمد بر اساس ساز و كارهاي مورد نظر خود اقدام كنند.

با توجه به اينكه سازمان امور مالياتي به عنوان يكي از پايگاه‌هاي اطلاعاتي كشور شناخته مي‌شود، عدم همكاري اين سازمان با دولت مي‌تواند اين مفهوم را تداعي كند كه دولت دستكم در شرايط حاضر اجراي مصوبه حذف دهك‌هاي پردرآمد را در سطح مورد نظر مجلس در دستور كار ندارد.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان مالياتي براي شناسايي پردرآمدها تكليفي ندارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X