نقش محوری مرکز مطالعات راهبردی ناجا در پیشبرد اهداف سازمان

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمدرضا رادان در بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا با ارائه گزارشی از اقدامات مرکز مطالعات راهبردی ناجا اظهار کرد: این مرکز یک بخش تازه متولد شده در ناجا است و برای طی مسیر تکامل خود نیاز به همراهی همه فرماندهان و مدیران ناجا دارد.

وی با بیان اینکه تشکیل و ساماندهی این مرکز مطابق تدابیر مقام معظم رهبری صورت گرفت، عنوان کرد: هر فرماندهی چه در سطح عالی، میانی، تاکتیکی و عملیاتی لازم است سه نکته را مدنظر قرار دهد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا اضافه کرد: هر فرماندهی لازم است برای پیشبرد اهداف گذشته را ببیند، آینده پیش رو را در نظر بگیرد و حال را دنبال کند. توجه به این سه عنصر بسیار حیاتی و حائز اهمیت است.

وی تأمین دانش و جهت گیری راهبردی را یکی از ضرورت های ایجاد مرکز مطالعات راهبردی ناجا برشمرد و گفت: این مرکز مطابق با دیدگاه ها و مبتنی بر نظرات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شکل گرفته است.

سردار رادان تاریخ شروع به کار اداری و تشکیل کارگروه ها و معاونت ها این مرکز را در تیرماه ۹۴ اعلام کرد و افزود: شروع فعالیت مطالعاتی و تحقیقاتی این مرکز در مهرماه ۹۴ کلید خورد و در این مرکز گام های راهبردی در راستای پیشبرد اهداف سازمان برداشته شده است.

وی پویش، پایش و تحلیل مستمر سازمانی را مأموریت اول این مرکز برشمرد و خاطرنشان کرد: معماری ناجای آینده نیز از اهداف این مرکز است.

سردار رادان با اشاره به مراحل معماری «نیروی انتظامی آینده» بیان کرد: بررسی وضع موجود (از طریق بررسی روزها و روند گذشته ) و چگونگی شکل گیری وضع موجود اولین مرحله است.

وی معماری ناجای آینده (وضع مطلوب) در افق زمانی مشخص را دومین مرحله معرفی کرد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مرحله گذر و چگونگی گذر از وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب نیز سومین مرحله است.

سردار رادان اتخاذ رویکرد تمدن در چارچوب گفتمان انقلاب اسلامی، ایمان و معنویت و ولایت محوری را در رسیدن به معماری ناجای آینده، مهم و کارآمد دانست.

وی بر لزوم نگاه «مجاهد مسئول» به جای «مأمور و معذور» تأکید کرد و گفت: مردمی کردن امنیت، تقدم پیشگیری اجتماعی بر پیشگیری امنیتی و انتظامی و عبور از مرحله اقناع اجتماعی به هدایت و اثرگذاری رفتار اجتماعی بسیار مهم است.

وی همچنین از برگزاری همایش «تمدن نوین اسلامی» به همت نیروی انتظامی خبر داد و گفت: باید در آینده با معماری پلیس آینده و اندیشه های اسلامی و پلیس مجاهد گام برداریم.

سردار رادان تأکید کرد: اگر پلیسی بر تراز انقلاب می خواهیم باید بر مبنای اصول و ارزش های اسلامی و اخلاقی، «مکتب آفرین» باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقش محوری مرکز مطالعات راهبردی ناجا در پیشبرد اهداف سازمان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X