رسانه ها در کنار دستگاه ها باشند/ ضرورت تجهیز نیروهای مسلح

به گزارش خبرنگار مهر علی لاریجانی در حاشیه بیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش بودجه ناجا گفت: امسال برای تقویت بنیه نیروهای مسلح برای مقابله با اشرار، گروهک های تروریستی و ... بودجه افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه امنیت پایدار، تقویت و تجهیز نیروهای مسلح یک ضرورت و این موضوع برای مجلس نیز واضح و روشن است، لذا اقدامات لازم در راستای افزایش و تزریق بودجه لازم به نیروهای مسلح صورت گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ناجا سازمان بسیار وسیعی است و مأموریت های متنوعی دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه افزایش بودجه در راستای بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان نیز بوده است، گفت: همگی باید کمک کنیم این سازمان توسعه و تقویت شود و وضعیت معیشتی در نیروی انتظامی رو به بهبود باشد.

لاریجانی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر وضعیت لایحه و قانون به کارگیری سلاح سرد نیز گفت: در این زمینه قانون وجود دارد ولی لازم است قانون قوی تری لحاظ و اتخاذ شود. در این راستا نیاز به هماهنگی با بخش های دیگر از جمله قوه قضائیه وجود دارد و اقدامات در حال انجام است

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به آسیب های اجتماعی و نقش رسانه ها خاطرنشان کرد: دو گونه مواجهه با آسیب های اجتماعی وجود دارد اینکه رسانه ها در خصوص آسیب های اجتماعی مرثیه سرایی کنند که ممکن است به لحاظ کار رسانه ای جذاب هم باشد و رویکرد دوم این است که رسانه ها در کاهش آسیب های اجتماعی در کنار دستگاه های متولی باشند.

لاریجانی با اشاره به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نقش رسانه ها گفت: رسانه ها می توانند در این حوزه در کنار سازمان هایی چون نیروی انتظامی تلاش کنند و در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها نیز نقش کلیدی داشته باشند. یعنی اگر موضوعی چون شرارت، قتل و یا سرقت مسلحانه رخ می دهد طوری روند برخورد با خاطیان را انعکاس دهند که قانون شکنان بدانند مسئولان در برخورد با هنجارشکنان مقتدرانه عمل می کنند.

وی عنوان کرد: عزم مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نیروی انتظامی دیده می شود و اگر ناجا در این راستا نیاز به قانون کمکی و یا اخذ اختیاراتی داشته باشد مجلس آمادگی حمایت و پشتیبانی دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسانه ها در کنار دستگاه ها باشند/ ضرورت تجهیز نیروهای مسلح» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X