یک میلیون و 350 هزار کلاس اولی/ 7.2 میلیون دانش آموز دوره ابتدایی در کشور

یک میلیون و 350 هزار کلاس اولی/ 7.2 میلیون دانش آموز دوره ابتدایی در کشور

مهر/ معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: از بین 12 میلیون و 600 هزار دانش آموز حدود 7 میلیون و 200 نفر دانش آموز دوره ابتدایی هستند که بخش قابل توجهی از جمعیت دانش آموز کشوری را پوشش می دهند.

محمد دیمه ور، هدف از برگزاری گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش منطقه ای کشوری را تدوین سیاستهای منطقه ای و محلی در راستای سیاستهای کاهش تمرکز و جلب مشارکت دانست و افزود: اولین سیاست کاهش تمرکز در اختیاراتی است که در ستاد متمرکز شده است و بنا داریم از طریق برگزاری جلسات و مشارکت همکاران در استان های مختلف کشور بخشی از اختیارات وزارت آموزش و پرورش به استانها منتقل شود.

وی اظهار کرد: استانها می توانند با توجه به مباحثی که در این جلسات عنوان می شود چالشهای اساسی شان را مطرح کرده و با راه حل مناسب و با اختیاراتی که وزیر آموزش وپرورش می دهد در همان منطقه و استان تصمیم گیری کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: وجه اول کاهش تمرکز در وزارت آموزش و پرورش است و وجه دوم مشارکت فکری و عملی همکاران در استان های کشور برای بهبود مدیریت کلان نظام تعلیم و تربیت می باشد.

وی با توجه به بخش قابل توجهی از ظرفیت های ملی کشور از نظر نیروی انسانی در قطب یک و همچنین قدمت آموزش و پرورش در استانهای غربی کشور به ویژه آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد: از طریق جلسات هم اندیشی، آموزش و پرورش کشور مطلوب تر اداره شود.

دیمه ور گفت: امسال با 12 میلیون و 600 هزار دانش آموز سال تحصیلی را آغاز خواهیم کرد که از این تعداد 7 میلیون و 200 هزار نفر دانش آموزان دوره ابتدایی را تشکیل می دهد که 58 درصد جمعیت دانش آموزی را پوشش داده است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: حدود 288 هزار معلم برای کلاسهای درس و نزدیک 360 هزار نفر کل پرسنل دوره ابتدایی آمادگی کامل دارند سال پرنشاط همراه با شکوفایی و بالندگی و فراهم کردن موقعیت های بسیار ارزشمند برای یادگیری نسل آینده را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید یک میلیون و 350 هزار نفر دانش آموز پایه اول داریم و بخش قابل توجهی از این دانش آموزان تجربه پیش دبستانی را دارند و برای مناطق دو زبانه به جهت انطباق زبان دانش آموزان با زبان معیار فارسی دوره های یک ماهه در مدارس در نظر گرفته شده که در حال اجرا می باشد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک میلیون و 350 هزار کلاس اولی/ 7.2 میلیون دانش آموز دوره ابتدایی در کشور» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X