نکاتی جالب و شگفت انگیز درباره گوگل!

نکاتی جالب و شگفت انگیز درباره گوگل!

ترنجی/ گاهی ما از شرکت های بزرگ و مطرح فقط نام آنها را به خاطر می سپاریم و تکرار می کنیم. غافل از اینکه این شرکت ها درونشان پر از نکات و کارهای شگفت انگیز و خارق العاده است. گاهی شکست در مقطعی باعث موفقیت کنونی آنها شده است. گاهی یک ایده کوچک چنان رشد کرده که اکنون حرف اول را می زند. گوگل بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات جهان نیز از این قاعده مستثنی نیست. نکاتی جالب درباره گوگل وجود دارد. با ما همراه شوید.

گوگل انرژی خود را از روغن های گیاهی و حیوانی تامین می کند
بیودیزل سوختی تجزیه پذیر است. این سوخت از روغن های گیاهی و چربی حیوانات تولید می شود. گوگل روغن استفاده در غذا خوری ها را جمع آوری می کند و آنها را به شرکت دیگر طرف قرارداد خود می فرستد تا به بیودیزل تبدیل شوند. بیودیزل بخشی از انرژی مورد نیاز گوگل را تامین می کند.

سرویس های بهداشتی فوق پیشرفته و نشر فرهنگ استفاده بهینه
سرویس های بهداشتی گوگل از آخرین مدل دستگاه های شتشوی بدن ژاپنی بهره می برند. برای انجام نظافت و امورات بهداشتی 14 دکمه اختصاصی تعبیه شده است. از طرف دیگر بر روی در و دیوارهای این سرویس ها نکاتی آموزشی برای کدنویسی بهتر نوشته شده است. بعضی از قسمت ها پازل هایی برای رمزگشایی قرار داده شده است.

نگهداری از بچه ها
گوگل برای نگهداری از فرزندان کارکنان خود نیز چهار مرکز را در نظر گرفته است. هر یک از کارکنان در صورت تمایل می توانند از برنامه های گوگل استفاده کنند.

گوگل فروخته نشد
برین و پیج علاقه ای به ترک دانشگاه نداشتند. حتی به کسب و کار نیز علاقه نداشتند. آنها قصد داشتند گوگل را به قیمت یک میلیون دلار به موتورهای جستجویی چون آلتاویستا، یاهو و … بفروشند. اما کسی حاضر به خرید آن نشد.

اولین کارمند در گوگل
اولین کارمند گوگل Craig silverstein نام داشت. او در سال 2012 گوگل را ترک کرد. هنگام ترک گوگل 950 میلیون دلار ثروت داشت.

اولین Doodle گوگل
اکثر شما با Doodle های گوگل آشنا هستید. شکل های جذاب و معروفی که لوگوی گوگل براساس مناسبت های مهم تغییر می کند. اولین تغییر گوگل به شکل مردی بود. همانطور که در تصویر می بینید. لری و سرگی در جشن Burning Man در صحرای نوادا شرکت می کردند. این لوگو به مناسبت این جشن تغییر کرد و بیان کننده تعطیلی سرور بود.

گوگل یک نام اشتباه بود
تصمیم بر این بود که Backrub نام اصلی گوگل باشد. این نام به دلیل رتبه بندی صفحات بر مبنای لینک برگشتی Back link بود. از همه مهمتر اینکه Google در اصل می بایست Googol نوشته می شد. اما بنیانگذار شرکت هنگام نوشتن یک چک اشتباه نوشت. همین شد که به نام Google معروف شد.

گوگل “بز” اجاره می کند
تعجب نکنید. درست خواندید. بله! گوگل بز اجاره می کند. این شرکت علاقه ای به استفاده از ماشین چمن زنی ندارد. گوگل از شرکت California Grazing بز اجاره می کند تا چمن زنی ساختمان اصلی گوگل را انجام دهند. گوگل می گوید تماشای علف خوردن بزها بسیار جذاب تر از ماشین های چمن زنی است.

Google 15
فکر نکنم بتوانید حدس بزنید این اصطلاح مربوط به چیست؟ این یک سرویس جدید نیست! کارکنان گوگل برای پرکردن شکم خود هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند. غیر از وعده های اصلی گوگل، میان وعده ها و نوشیدنی های رایگان و متنوعی در دسترس هستند. به همین دلیل کارکنان جدید همیشه تا 15 پوند اضافه وزن پیدا می کنند. این وضعیت را Google 15 می نامند.

نکاتی جالب و شگفت انگیز درباره گوگل!

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نکاتی جالب و شگفت انگیز درباره گوگل!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X