رییس سازمان مدیریت بحران: برآورد خسارت خشکسالی در کشور واقعی نیست

رییس سازمان مدیریت بحران: برآورد خسارت خشکسالی در کشور واقعی نیست

ایرنا/ معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برآورد میزان خسارت خشکسالی در کشور چندان واقعی نیست.

'اسماعیل نجار' روز چهارشنبه در سمنان با اشاره به جمع آوری میزان خسارت خشکسالی در استانها، افزود: مجموع این خسارت در استانها برابر با بودجه کل کشور بود.
وی با اشاره به اینکه مباحث دیگری در برآورد خسارت خشکسالی نیز گنجانده می شود، تاکید کرد: صداقت در اعلام میزان خسارتها برای سازمان مدیریت بحران کشور مهم است.
وی تاکید کرد: بحران را باید در اندازه خودش ببینیم تا در زمان جبران خسارات ایجاد توقع نکند.
نجار با بیان اینکه برنامه توسعه کشور پنجساله و خشکسالی پدیده ای 17 ساله است، افزود: چگونه می شود این پدیده 17 ساله را بحران دانست در حالیکه بحران حادثه ای آنی است که جمعیتی را دچار آسیب کند.
وی با اشاره به اینکه تغییر اقلیم واقعیتی است که باید در مدیریت لحاظ شود، اضافه کرد: تغییر بارش، تغییر میزان بارش و پراکنش باران و برف در کشور در طول سالیان رخ داده و پذیرش این امر در مدیریتها باید لحاظ می شد.

وی با تاکید بر اینکه ساخت و سازها در کشور نیاز به اصلاح روش دارد و با بیان اینکه باید روشی اتخاذ شود تا 10 تا 15 درصد از واحد سطح کم و به کیفیت ساخت و ساز افزوده شود، تصریح کرد: نظام مهندسی، شهرداریها و دستگاه قضا و ... باید تمهیدات ویژه ای برای افزایش کیفیت در ساخت و سازها داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه برخی تخلفات در کمیسیونهای ماده 100 با دریافت جریمه نادیده گرفته می شود، تاکید کرد: این موارد بعدها باعث گرفتاریهایی می شود.
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: تمام تلاش این سازمان بر پیش بینی، پیشگیری و آموزش قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس سازمان مدیریت بحران: برآورد خسارت خشکسالی در کشور واقعی نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X